Kayseri protokolünden Develi çıkarması

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ile birlikte, memleketi Develi Şıhlı Mahallesi’ni de ziyaret ederken tarihi Hamidiye Medresesi’nde incelemelerde bulundu. Burada vatandaşları da dinleyen Büyükkılıç, üreten vatandaşların taleplerine anında cevap verdi. 

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri’de yaşanan yoğun yağış nedeniyle sel felaketi yaşayan Yahyalı bölgesine hem selde zarar gören çevreyi ziyaret etmek hem de doğa harikası ve turizm değeri olan Kapuzbaşı Şelalesi, Aladağlar Milli Parkı gibi noktaların incelenmesi kapsamında Vali Gökmen Çiçek ile ziyaret gerçekleştiren Başkan Büyükkılıç, daha sonra güzergâh üzerinde bulunan memleketi Develi’deki Şıhlı Mahallesi’ni de ziyaret etti.

BÜYÜKKILIÇ’TAN ÜRETİME DESTEK

Şıhlı Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Vali Çiçek ile mahallelinin talep ve sıkıntılarını dinledi. Ziyaretinde Develi Belediyesi’ne ait un değirmenini inceleyen Büyükkılıç, un değirmenini işleten kadın işletmecinin, değirmenin zemininin iyileştirilmesi talebine ise anında karşılayacakları cevabını vererek, “Hayırlı olsun” dedi.

TARİHİ HAMİDİYE MEDRESESİ’NE ZİYARET VE İNCELEME

Develi Şıhlı Mahallesi’ndeki II. Abdulhamid Han döneminde inşa edilen Hamidiye Medresesi’ne de ziyaret gerçekleştiren Büyükkılıç ile Vali Çiçek, mahalle sakinlerinin yoğun ilgisi ile karşılandı. Büyükkılıç ve Vali Çiçek, incelemelerde bulundukları medrese içerisindeki düzenleme çalışmaları hakkında da bilgiler aldı.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.