Kartepe Avluburun’da Mevlüt Okutuldu

Kartepe Belediyesi’nin desteği ile Avluburun Mahallesi’nde 10.Geleneksel Kur’an-ı Kerim Tilaveti yapıldı.

Avluburun Mahallesi 10.Geleneksel Kur’an-ı Kerim Tilaveti mahallenin büyük piknik alanında gerçekleştirildi. Tüm şehitlerimiz ve hayatını kaybedenler için düzenlenen mevlide Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, İlçe Müftüsü İrfan Üstündağ, Kartepe Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Türker, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve Kartepeli vatandaşlar katıldı.

KOCAMAN’A TEŞEKKÜR

Programda konuşan Avluburun Mahalle Muhtarı Halil İbrahim Akyol “Bu yıl geleneksel Kur’an-ı Kerim Tilavet programının 10’ncusunu düzenliyoruz. İmece usulüyle yapılan programa katılımlar her sene artmaktadır. Başta Kartepe Belediye Başkanımız Av.M. Mustafa Kocaman olmak üzere emeği geçenlere çok teşekkür ediyoruz” açıklamasında bulundu.

KURAN BİZLERE RAHMETTİR

Kartepe İlçe Müftüsü İrfan Üstündağ ise “Kur’an-ı Kerim Yüce Allah (c.c)’nin sözleridir. Allah bizlere uymamız gereken kuralları Kuran’ı Kerim aracılığıyla söylemiştir. Hatta Peygamberimiz aracılığı ile de uygulamalı olarak anlatılmasını sağlamıştır. Kuran bizlere rahmettir ve en önemlisi İslam’ın kaynağıdır. Bizler Kur-an’ı Kerim’i okuyarak ancak İslam’ı çok iyi bir şekilde anlayabiliriz. Programın düzenlenmesinde emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“ŞEHİTLERİMİZİ RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUM”

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman “Avluburun ’da düzenlenen program halkımızın birlik ve beraberliği için çok önemlidir. Ülkemiz için hayatlarını veren şehitlerimiz, gazilerimiz ve bizler için çok önemlidir. Ülkemizin kurulmasından bu yana canlarını vatan uğruna feda eden şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Rabbim okunan Kur’an-ı Kerim’i ve etmiş olduğumuz dualarımızı kabul eylesin” şeklinde konuştu. Okunan Kur’an-ı Kerim Tilaveti, ilahiler ve sonrasında hep birlikte edilen duaların ardından öğle namazı eda edildi. Verilen ikramlar sonrasında program sona erdi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.