Başkan Aydın’dan Aşure gününde birlik mesajı

Muharrem ayı dolayısıyla birlik, beraberlik ve paylaşım yapmaya dikkat çeken AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın, Aşure Günü vesilesi ile Hanımeli Kadın Kooperatifi mutfağında kadınlarla birlikte aşure pişirip ikram etti.

Muharrem ayı vesilesi ile Hanımeli Kadın Kooperatifi mutfağında aşure pişiren AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın kardeşlik, birlik ve beraberlik mesajı verdi. Pişirilen aşureyi misafirlere ikram eden Başkan Aydın, “Sevgi ve muhabbetle pişirilen aşure aşının tüm İslam alemi, ülkemiz ve insanlık için hayırlara vesile olmasını dilerim” dedi. Kerbela Şehitlerini de anmayı ihmal etmeyen Başkan Aydın, “Peygamber efendimizin torunu Hazreti Hüseyin’i ve tüm Kerbela şehitlerini rahmetle anıyorum. Savaşmanın yasak kılındığı mübarek Muharrem ayında Yüce Allah’tan tüm dünya için barış, huzur ve savaşların durmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Paylaşım ve kardeşlik vurgusu yapan Başkan Aydın, “Paylaşmanın iyileştirici gücünün, bereket ve kardeşliğin simgesi olan Aşure gününde, Hanımeli Kooperatifi üyesi kadınlarımızla birlikte Harım’dan mutfağında bolluk ve bereket dolu bir aşure pişirdik. Dilerim pişirdiğimiz bu aşure aşı sofralarımıza bereket, kalplerimize huzur getirsin ve dostluğumuzu pekiştirsin” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.