“Kara Melek” şarkısını seslendiren İlknur Şengül yıllar sonra ortaya çıktı

90’ların en bilindik dizilerinden, entrikalarla dolu Kara Melek’in jenerik şarkısını söyleyen ve var olup olmadığı dahi tartışmalı hale gelen İlknur Şengül, nihayet ortaya çıktı.

 

Röportajın tamamını izlemek için tıklayın..

Kim Seslendirdi Youtube kanalının sahibi Sedat Tulumdaş’ın uzun uğraşlar sonucunda ulaştığı İlknur Şengül, neden piyasadan çekildiğini, kimlerin onu küstürdüğünü ve kullanmaya çalıştığını bir bir anlattı.

Mekanın Sahibi Geldi

İlknur Şengül, sessizliğe gömülüp, ortadan yok olunca bir sürü sahtesi çıktı. Hatta bir Youtube kullanıcısı “Gerçek adım x, İlknur Şengül sahne adım” diyerek sahiplenmeye bile kalkışmıştı. Ama seneler sonra ortaya çıkan İlknur Şengül “mekânın sahibi geldi” diyerek gerçekleri anlattı. Bu konuda, insanları yanlış yönlendirip, emeğini gasp etmeye çalışanlara da hukuk önünde hesap soracağını belirtti.

Magazinciler Beni Başka Bir Kişi Olarak Tanıtmaya Çalıştı

Kara Melek’ten sonra kendisine albüm yapılacağını ifade eden İlknur Şengül, o dönemi şöyle anlattı: O dönemin en meşhur magazin gazetecilerinin olduğu bir odaya girdim. Aykut Işıklar, ekibin başındaydı. Bana diğer bazı şarkıcıları örnek gösterip bir hikâye uydurarak piyasaya süreceklerini söylediler. Ben ise sesimle bir yerlere gelmek istiyorum, bu tip hikâyelerde yer almak istemiyorum deyince kabul etmediler ve ben de bu şekilde yapılacak bir albümü istemedim.

“Kapanarak Özgürleştim”

İlknur Şengül, şimdilerde 90’lardaki görüntüsünden çok farklı olarak, tesettüre girmiş ve münzevi bir hayatı var. “Ben kapanarak özgürleştim” diyerek tercihine saygı duymayan yakın çevresi ve diğer herkese tek cümleyle yanıt vermiş oldu. 1999’da evlendiğinden beri şarkıcılık yapmayan İlknur Şengül, yardıma muhtaç çocuklar için yapılan organizasyonlarda çocuklar için kitap seslendirmesi yaptığını ve bu tip işlerle mutlu olduğunu ifade etti. Sanat dünyasına tekrar girip girmeme konusunda da bu saatten sonra şarkıcılık dışında sesiyle üstesinden geleceği işlerde yer almak istediğini belirtti.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.