İŞTE! Cool görünmek için 6 ipucu

Her zaman şık, cool ve doğal görünmek her kadının hayalidir.Ancak günlük hayatın temposunda bakımlı görünmek için az vakti olanlar hızlı makyaj yaparak güzel ve cool görünmeyi tercih ederler.Sade, doğal makyaj ile “Cool” bir hava kazanmak için Youtuber Şule Karaok, hızlı, sade ve etkileyici makyaj yapmanın 6 yolunu paylaştı;

İşte cool görünmenin 6 yolu;

HER ÜRÜNDEN AZ KULLANILMALI

Bu makyajın temel felsefesidir. Her üründen az kullanmak el alışkanlığına dönüşmelidir. Amacımız renkleri ön plana çıkarmak değil, doğallığı vurgulamaktır. Bakımlı görünmeye yetecek kadar ürün kullanmak en önemlisi. Makyaj için çok fazla ürüne ihtiyacınız bulunmuyor. Az ürün ile etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.

SADE ŞIKLIK İÇİN DOĞAL TONLAR

Doğal tonlar her zaman sade bir şıklık kazandırır. Kendi cilt tonunuzdan bir iki ton koyu, mat, toz ya da krem bir ürün sayesinde hem gözler gölgelenebilir hem de yüz yeniden boyutlandırılır. Doğal tonlar ile yüzünüz en doğal şekilde ideal formunu kazanacak.

CİLDİ YORMAYAN FONDÖTEN TERCİH EDİLMELİ

Yalnızca renk eşitliği sağlayacak hafif yapılı, cildi yormayan bir fondöten tercih edilmelidir. Bronzer ile yüz ısıtıp boyutlandırılır. Bir parça aydınlatıcı, sağlıklı ve parlak cilt etkisini arttırıyor. Bu yüzden, allık olmasa da aydınlatıcı kullanılabilir.

GÜÇLÜ KİRPİKLER=GÜÇLÜ BAKIŞLAR

Güçlü kirpikler, güçlü bakışlar anlamına geliyor. Hacim veren bir maskarayı bol bol uygulayarak güçlendirilmiş kirpikler elde edebilirsiniz. Takma kirpikleri ise tercih etmeyiniz. Doğallık her zaman iyidir.

ÇIPLAK DUDAKLAR

Çıplak dudakları sadece koyu göz makyajlarında değil aynı zamanda sade makyaj yapmak isteyenler de kullanabilir. Nude tonlarda bir ruj yada nemlendirilmiş ve gerçekten çıplak bırakılmış dudaklar bu makyajda sadeliğin iddiasını vurgulayacaktır.

ŞEFTALİ TONLARI TERCİH EDİLMELİ

Allıksız dışarı çıkmayanlardansanız renk olarak şeftaliyi tercih edebilirsiniz. Şeftali ten rengine ve ten renginden bir iki ton koyu kullanılan bronzer’a en yakın ve en uyumlu renktir. Hem renkli hem canlı hem de doğala en yakın renktir. Ne kadar doğal ve bakımlıysanız o kadar cool görünürsünüz.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.