gazetemag tv

İş arayanlar Kariyer Merkezi’nin ‘yapay zekası’ ile hayallerine kavuştu

Güngören Belediyesi’nin geliştirdiği ‘Kariyer Merkezi’ projesiyle iş arayanlar ve personel arayan iş verenler, kurulan sistemin yapay zekası sayesinde hızlı bir şekilde eşleştirilerek yeni bir iş imkanına kavuştu. Proje sayesinde 593 kişi istediği işe yerleşti.

İş arayanları ve iş verenleri buluşturmak için Güngören Belediyesi bünyesinde kurulan ‘Kariyer Merkezi’ ile son bir ayda 25 kişi iş sahibi olurken pandemi döneminde toplam 593 kişi yeni bir iş sahibi oldu. Güngören Belediyesi’nin işten ayrılan ya da çıkartılan vatandaşların bu zorlu süreçte yanında olmak için kurduğu ‘Kariyer Merkezi’ne bugüne kadar 3 bin 580 kişi başvurdu. Sisteme kaydını yaptıran kişilerden 3 bin 533’ü iş görüşmesine davet edildi. Özellikle pandemi döneminde zor günler geçiren vatandaşların ve iş verenlerin daima yanında olan Güngören Belediyesi ekipleri, Kariyer Merkezi’nde yaptıkları planlamalar sayesinde hızlı çözümlerin odağı oldu. Yapılan hızlı girişimler sayesinde son bir ayda 25 kişi yeni işine kavuşurken pandemi döneminde toplamda 593 kişi yeni bir iş sahibi oldu.

blank

YAPAY ZEKA İLE VERİLER ANINDA EŞLEŞTİRİLİYOR

Güngören Belediyesi’nin profesyonel ekipleri tarafından hem saha çalışmalarında hem de başvuru esnasında yapılan değerlendirmeler sonucunda belirlenen kriterlere uygun adaylar ve iş verenler, kurulan sistem sayesinde eşleştirilerek en kısa sürede görüştürülerek hızlı geri dönüşler sağlandı. Kariyer Merkezi’ne aşvuranların bilgileri ile iş verenlerin aradıkları özellikler sistem sayesinde karşılaştırılarak hızlı sonuçlar el edildi. Bu sayede iş arayan vatandaşlar istedikleri işlerine en kısa sürede kavuşma imkanına sahip oldu.

Proje kapsamında bugüne kadar 3 bin 580 kişi başvuruda bulundu. Bu kişilerden 3 bin 535’i sisteme kayıtlı 609 işveren ile görüştürüldü. İstenilen özelliklere sahip vatandaşlardan 593’ü işe başlarken diğer adayların görüşmeleri yakından takip edilerek kriterlere uygun işverenlere yönlendirilmesi devam ediyor. Bazı adaylara birden çok işyeri ile görüşme imkanı sağlanırken bazı işe başlayıp da daha sonra ayrılan adaylara da tekrardan destek verilmeye devam ediliyor.

Proje sayesinde 593 kişiye yeni bir ekmek kapısına vesile olmanın mutluluğunu yaşadığını belirten Güngören Belediye Başkanı Bünyamin Demir, “Bu zorlu süreçleri hep birlikte aşacağımıza inanıyorum. Bizler de ekiplerimizle birlikte vatandaşlarımıza en hızlı şekilde yardımcı olmaya çalışmaktayız. Kariyer Merkezi ile iş arayan vatandaşlarımızı, iş verenler ile buluşturarak bir çözüm noktası oluşturmayı hedefledik. Bu sayede her iki tarafın da kriterlerine uygun verileri işleyerek doğru yönlendirmeleri yaptık. Son bir ayda 25 vatandaşımız yeni işine kavuşurken toplamda 593 vatandaşımız Kariyer Merkezi sayesinde istihdam edildi. İşe başlayan vatandaşlarımıza ‘Allah bol kazançlar nasip etsin’ diliyorum” dedi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.