gazetemag tv

Houston Emniyet Müdüründen, Trump’a “çeneni kapa!” tepkisi

ABD’de George Floyd’un ırkçı polis tarafından öldürülmesi sonrası savaş alanına döndü. Houston Emniyet Müdürü Art Acevedo, Trump’a “çeneni kapa!” diye tepki gösterdi.

ABD’nin Minneapolis şehrinde polis şiddetiyla yaşamını yitiren siyahi Amerikalı George Floyd’un ardından başlaya protestolar bugün 7. gününde.

ABD’nin her yanına ve dünyanın çeşitli ülkelerine yayılan ırkçılık karşıtı gösteriler sonrası ABD Başkanı Donald Trump’ın tutumu da eleştiri konusu oldu.

Beyaz Saray’da açıklamalar yapan ve ülkedeki protestolara müdahale etmek için binlere ağır silahlı askeri polisi görevlendirdiğini duyuran Trump’a Houston polis şefi Art Acevedo’dan sert tepki geldi.

“KAPA ÇENENİ!”

CNN yayınına bağlanan Aceveto, Trump’a ‘Eğer olayları yatıştıracak yapıcı bişey söylemeyeceksen sus. Kapa çeneni’ diye seslendi.

Acevedo, protestolara verdiği destekle biliniyor:

VALİLİKLER ORDUNUN GÖREVLENDİRİLMESİNE KARŞI

Polis şeflerinin seçimle belirlendiği ABD’de demokrat polis şefleri Trump’a karşı açıklamalarını sürdürüyor. Polislerin bağlı olduğu valilikler de ordunun görevlendirilmesine şiddetle karşı.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.