Hollywood’un yıldız oyuncusu Natalie Portman, İsrail’i ırkçılıkla suçladı

Oyunculuktaki başarısıyla Hollywood’un en başarılı aktrisleri arasında gösterilen Natalie Portman, Tel Aviv’in geçtiğimiz Temmuz ayında kabul ettiği Yahudi Ulus Devlet Yasası’nı ‘ırkçı’ bulduğunu açıklayıp “Bir hataydı ve bu yasaya katılmıyorum” dedi.

Yahudi asıllı ABD’li oyuncu Natalie Portman, İsrail meclisinin Temmuz ayında kabul ettiği tartışmalı Yahudi Ulus Devlet Yasasını “ırkçı” olarak nitelendirdi.

“YAHUDİ ULUS DEVLET YASASINI ONAYLAMIYORUM”

Londra merkezli Arapça yayın yapan Al-Kuds Al-Arabiya gazetesine röportaj veren Portman, İsrail’de bu yıl onaylanan Yahudi Ulus Devlet Yasasını eleştirdi. Tartışmalı yasayı “ırkçı” olarak niteleyen Yahudi asıllı Hollywood yıldızı, “O (Yahudi Ulus Devlet Yasası) bir hataydı ve bu yasaya katılmıyorum. Komşularımızı gerçekten sevebileceğimizi ve onlarla birlikte çalışabileceğimizi umuyorum.” dedi.

“YAHUDİ NOBELİ”Nİ ALMAYI REDDETMİŞTİ

“Yahudi Nobeli” olarak anılan ve gelecek nesil Yahudilere ilham kaynağı olacak, dünyaca etkili bireylere verilen “Genesis Ödülü”ne bu yıl Natalie Portman layık görülmüş, ancak Oscarlı oyuncu 2 milyon dolar değerindeki ödülü almayı reddetmişti.

“BİNYAMİN NETENYAHU’YU ONAYLAMAK İSTEMEDİM”

Ödül törenine İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’yu boykot ettiği için katılmayacağını açıklayan Portman, “Katılmamayı seçtim çünkü törende bir konuşma yapacak olan Binyamin Netanyahu’yu onaylamak istemedim.” ifadesini kullanmıştı. Portman’ın katılmayacağını açıklaması üzerine bu yıl ki Genesis Ödül Töreni iptal edilmişti.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.