Hindistan’da ilginç bir olay yaşandı! Rakip partiye katılan eşinden boşanma kararı aldı

Hindistan’da ilginç bir olay yaşandı. İktidardaki Hindu Bharatiya Janata Partisi (BJP) Milletvekili Saimutra Khan muhalefetteki Trinamool Kongre Partisi’ne geçen karısından boşama kararı aldı.

Hindistan’ın Bişnupur kentinde, muhafazakâr iktidar partisi BJP milletvekili Saimutra Khan gözyaşları içinde karısı Sujata Khan’ın muhalefet partisine geçmesine dert tepki gösterdi. Partisinin buna müsade etmediğini belirten Saimutra Khan eşine boşanma davası açmaya hazırlanıyoer.

“falcılara inanarak 10 yıllık ilişkileri ve beş yıllık evliliklerini siyasete kurban ettiğini” öne sürdü.

India Times gazetesinde yer alan habere göre Sujata Khan, Pazartesi günü bir basın toplantısı düzenleyerek “Bugün siyaset konuşacağım. Özel hayatımı konuşmak istemiyorum. Bugün bir karar aldım ve Trinamool Kongre Partisi’ne geçtim. Umarım kocam da bir gün bize katılır” dedi.

Saimutra Khan bu açıklamadan birkaç dakika sonra kameraların karşısına geçerek karısını “siyasi saflıkla” suçladı ve Sujata Khan’ın siyasi kariyerini falcıların tavsiyesine göre belirlediğini savundu.

“ÜZGÜNÜM SUJATA…”

“Ona çok şey borçluyum. Borçlu olmaya da devam edeceğim. Yeni Delhi’deki evimde hapisken, Bişnupur’a adım atamazken seçim kampanyama o liderlik etti. Ama yalnız değildi. Onunla birlikte binlerce BJP taraftarı da vardı. Hatta Başbakan Narendra Modi de benim için kampanya yürüttü.”

Khan daha sonra boşanma davası açacağını belirterek “Ama üzgünüm Sujata, ait olduğum parti aile üyelerinin siyasete katılmasına karşı çıkıyor. Bu kararın her şeyi bitirdi” dedi ve karısından artık soyadını kullanmamasını istedi.

Saimutra Khan’ın geçmişte iki kez parti değiştirdiği belirtiliyor.

Sujata Khan gözyaşları içinde, kararının evliliğine darbe vurmasına rağmen yeni partiye katılmaktan heyecan duyduğunu söyledi ve “Her gün BJP için savaştım. Bişnupur’da parti için en ücra yerlere gittim. Kadın olmak ve düşük bir sınıfa mensup olmak kolay değil. Her gün tehditler alıyordum. Ama kocam için mücadeleye devam ettim” dedi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.