Havaların Isınmasıyla Asfalt Serim Çalışmaları Hızlandı

Havaların ısınmasıyla birlikte Çorlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü yol ve asfalt ekiplerinin çalışmaları hız kazandı. Asfalt serimi, Esentepe Mahallesi Deva Sokak’ta yapılan çalışmanın ardından planlanan bölgelerde devam edecek.

Zaman içerisinde yoğun kullanım ve hava şartları gibi çeşitli nedenlerle yıpranan ve bozulan yollarda planlamalar doğrultusunda yol yapım ve asfalt serim çalışmalarının başladığını ve asfalt sezonunun bu kapsamda Deva Sokak’ta başladığını belirterek açıklamada bulunan Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Özcan Veysel Tunçcan, 1.440 m²’lik yolda çalışmaların tamamladığını ifade ederek, “Yol ekiplerimiz tarafından çalışmalar kapsamında 160 ton tüvenan malzeme serim çalışmalarının ardından asfalt ekiplerimiz Deva Sokak’ta 431 ton asfalt serimi gerçekleştirdi. 21 personel ve 16 araç ile yapılan yol yapım ve asfalt serim çalışmalarımız Deva Sokak’ta tamamlandı.

Çalışmalar Planlamalar Kapsamında Devam Edecek

Önümüzdeki haftadan itibaren yol ve asfalt ekiplerimiz tarafından Şeyhsinan Mahallesi, Muhittin Mahallesi, Alipaşa Mahallesi, Havuzlar Mahallesi, Kazımiye Mahallesi, Nusratiye Mahallesi, Hıdırağa Mahallesi, Cemaliye Mahallesi, Hatip Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi ve Kemalettin Mahallesi’nde çalışmalara başlanılacak.

Öte yandan kilit taşı ve kaldırım uygulaması yapan ekiplerimiz ise çalışmalarını Hıdırağa Mahallesi, Cemaliye Mahallesi, Kemalettin Mahallesi, Muhittin Mahallesi, Reşadiye Mahallesi, Zafer Mahallesi, Rumeli Mahallesi ve Nusratiye Mahallesi’nde yoğunlaştıracaklar.

Ekiplerimiz asfalt serim, kilit taşı, yol ve kaldırım çalışmalarına başlamış olup, önümüzdeki süreç içerisinde planlanan bölgelerde çalışmalarını sürdürecekler.” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.