Hapis cezaları yolda! Hayvan hakları yasasında sona gelindi!

Hayvan hakları yasasında yeni gelişmeler yaşanıyor. Söz konusu yasa ile birlikte hayvanlara karşı işlenmiş hangi suça kaç yıl hapis cezası verileceği de belli oldu.

Hayvan hakları yasasında sona gelindi. Söz konusu yasanın onaylanması halinde, hayvanlara karşı işlenmiş hangi suça kaç yıl hapis cezası verileceği de belli oldu.

CEZALAR BELLİ OLDU

Milliyet gazetesinin bugünkü manşetindeki haberde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulan hayvan hakları yasası teklif taslağına göre ev hayvanı veya evcil hayvanları kasten öldürene 6 aydan 4 yıla kadar; hayvanlara eziyet edenlere 6 aydan 3 yıla kadar hapis cezası verileceği belirtildi.

Hayvana cinsel istismarda bulunanlara ise 6 aydan 3 yıla kadar hapis cezası teklif metninde yer alacak.

Nesli yok olma tehlikesi altında olan hayvanları öldürmenin cezası 1 yıldan 5 yıla kadar; bir hayvanın neslini yok etmenin cezası ise 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası olacak; hayvan dövüştürenlere ise 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası verilecek.

“MECLİS TATİLE GİRMEDEN…”

Hayvan hakları yasasıyla ilgili açıklama yapan AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal ise “Meclis tatile girmeden çalışmaları tamamlayacağız” diyerek tarihi netleştirmiş oldu.

https://www.youtube.com/watch?v=f6rwecmOlUI&t=46s

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.