Hadise, mülteci çocuklara sahip çıktı!

Hadise, mülteci çocuklara sahip çıktı ve Türkiye’nin bu konudaki duruşuna övgü yağdırdı. Dünya Uluslararası Pediatri Kurumu (IPA) Dış İlişkiler Direktörü Kerem Hasanoğlu ev sahipliğinde, Kıbrıs’ta düzenlenen Pediatri Kongresinin gala gecesine Hadise’nin açıklamaları damga vurdu. Kongrenin gala gecesinde sahneye çıkan Hadise, konser öncesi IPA Direktörü Kerem Hasanoğlu ile birlikte açıklamalarda bulundu.

Hadise. ‘Çocuk deyince benim için akar sular durur. Onlarla alakalı her şeyde, her işte olmayı seviyorum. İsmimle, varlığımla onlar için bir katkım oluyorsa ne mutlu bana’ dedi.

MANEVİ ABLALIK YAPIYOR

Hadise’nin bu sözleri üzerine IPA Dış İlişkiler Direktörü Kerem Hasanoğlu, ‘Kimse bilmiyor ama Hadise Hanım yaklaşık iki senedir Türkiye’deki kurumumuzun çocuklarla ilgili tüm çalışmalarına arka planda destek veriyor. Dünya çocukları için manevi ablalık yapıyor’ dedi.

blank
Hadise – Kerem Hasanoğlu

AVRUPA BİZİ TAKDİR ETMELİ

Hadise ardından sözlerine şöyle devam etti: ‘Ben mülteciler konusunda Sayın Cumhurbaşkanımızı çok takdir ediyorum. Çünkü hiç kimse bu yavrucuklara sahip çıkmazken Sayın Cumhurbaşkanımız sahip çıktı. Bu çok önemli… Türkiye, ten rengine, nereden geldiklerine bakmadan onlara kollarını açtı. Bu konuda Kerem Bey’de çok çarpıcı rakamlar var. Tüm gelişmeleri yakından takip ediyorum.Onlara sahip çıkmak gerçekten gurur duyulacak bir şey . Bu konuda bize tepki gösteren ülkeler de çok fazla konuşmasınlar. Bizi takdir etsinler, alkışlasınlar sadece. Biz yüzümüzde sivilce çıkınca travma yaşıyoruz ama bu çocuklar annelerini, babalarını, her şeylerini kaybetmiş çocuklar. Biz ülke olarak onlara anne-baba oluyoruz. Tabii yolumuz uzun bu çocukların eğitimi, barınması, beslenmesi var . Bunların geleceğini kimse düşünmüyor ama bir tek Türkiye düşünüyor . İşte bu yüzden ben ülkemle gurur duyuyorum’ dedi.

DÜNYAYA ANLATACAĞIZ

Hadise’nin sözlerinin ardından IPA Dış İlişkiler Direktörü Hasanoğlu önemli bir duyuru yaptı: ‘Hadise Hanım’ın bu sözleriyle konuyu sanırım ne kadar yakından takip ettiğini herkes görmüş oldu. Barış Harekatı sonrası Türkiye çok yoğun bir saldırı altında. Türkiye’nin sivilleri hedef aldığına yönelik propagandalar yapılıyor dış basında. Böyle bir şey yapabilecek bir ülke hiç 3.5 milyon mülteciyi yıllardır barındırır mı? Üstelik bunların 2 milyonu çocuk… Türkiye güvenli bölge oluşturmaya çalışırken böyle bir propagandaya maruz kalıyor. İşte bu yüzden önümüzdeki günlerde Uluslararası katılımla büyük bir toplantı düzenleyeceğiz İstanbul’da.Türkiye’nin yaptığı çalışmaları uzaktan değerlendirenlere ve tüm dünyaya gerçekleri anlatmaya devam edeceğiz.’

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.