GÜNSEL Akademi ilk mezunlarını verdi

Akdeniz’in elektrikli otomobili GÜNSEL bünyesinde faaliyet gösteren GÜNSEL Akademi’nin otomotiv sektörünün geleceğini kuracak gençleri yetiştirdiği ‘Mesleğim Elimde’ staj ve eğitim programı ilk mezunlarını verdi.

KKTC (İGFA) – GÜNSEL, otomotiv sektörünü hızla dönüştüren ve pek çok yeni uzmanlık ve meslek alanı ortaya çıkaran elektrikli otomobil alanında, gençleri yetiştirmeye devam ediyor.

Eylül 2021’de dönemin Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu ve Yakın Doğu Oluşumu Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. İrfan Suat Günsel arasında imzalanarak yürürlüğe giren ‘Mesleğim Elimde’ projesi ilk mezunlarını verdi.

Ülke gençlerini donanımlı ve meslek sahibi bireylere dönüştürerek genç istihdamını artırmayı amaçlayan proje kapsamında, Sedat Simavi Meslek Lisesi, Osman Örek Meslek Lisesi ve Haydarpaşa Ticaret Lisesi son sınıf öğrencilerinden oluşan 24 öğrenci, 8 ay süren eğitim ve staj programını tamamlayarak mezun oldu.

Proje sürecini başarıyla tamamlayan öğrenciler, “GÜNSEL Akademi Uzmanlık Belgesi” alırken, Yakın Doğu Üniversitesi’nden burs ve GÜNSEL’de iş imkanına da hak kazandı.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.