Gülşen o iddiaya dava açtı!

Gülşen, popüler 10 şarkısının sözlerinin kendisine ait olduğunu iddia eden İbrahim Çetin Tazeler’e dava açtı.

Tarsuslu 19 yaşındaki İbrahim Çetin Tazeler, “Saklandım İzlerinde” ve “Yatcaz Kalkcaz Ordayım” gibi popüler olan 10 şarkının sözlerinin kendisine ait olduğunu iddia ederek Tarsus Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvurdu.

Gülşen’in şarkı sözlerini kendisininmiş gibi kullandığını öne süren Tazeler, şarkıcıdan 40 bin liralık tazminat istedi.

Davanın reddini isteyen Gülşen ise 11 bin lira tazminat istemli karşı dava açtı. Davacının herhangi bir noter tescili ya da meslek birliğine kaydı bulunmayan şarkı sözleri için Gülşen’e iftira attığını belirten sanatçının avukatı, “Davacının kendine mal etmeye çalıştığı bu şarkılar, müvekkilimin katıksız kendi eserleridir. Bir küçük çocuğun hayal dünyasında yarattığı inanç ve hiçbir delille destekleyemediği iddiaları ile bu haklı itibarı zedelenmeye çalışılmaktadır. Hangi sanatçıya hangi şarkı sözünü verdiğini de ispatlamaya davet ediyoruz. Bu eserler müvekkilindir ve müvekkilin adına tescil edilmiştir.”

ŞOK! Gülşen’in ‘Bangır Bangır’ına 40 bin TL’lik dava

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.