Ford’un yaklaşık 1,9 milyon aracı geri çağıracağı bildirildi

ABD menşeili otomotiv üreticisi Ford’un ABD’deki yaklaşık 1,9 milyon aracı geri çağıracağı bildirildi. Geri çağırılacak araçların ‘Explorer’ model olduğu ve araçların bir donanım sorunu olduğu ifade edildi.

ABD’nin büyük otomobil üreticilerinden Ford’un ABD’deki yaklaşık 1,9 milyon “Explorer” model aracını bir donanım sorunu nedeniyle geri çağırağı bildirildi.

ABD Ulusal Kara Yolu Trafik Güvenliği İdaresinin (NHTSA) açıklamasında, geri çağırma kararının 2011-2019 yılları arası “Explorer” model araçları kapsadığı ifade edildi.

HATALI MONTAJ NEDENİYLE
Açıklamada, söz konusu araçların ön camındaki kaplama parçasının bazılarının hatalı montaj veya onarım nedeniyle düzgün şekilde yerine oturmadığı, sürüş sırasında ayrılarak diğer sürücüler için tehlike oluşturabileceği ve kaza riskini artırabileceği kaydedildi.

Bu kapsamda yaklaşık 1,9 milyon aracın geri çağrılacağı belirtilen açıklamada, araç sahiplerine 13 Mart’tan itibaren konuya ilişkin bildirim gönderilmeye başlanacağı ifade edildi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.