Ersun Yanal, Fenerbahçe ile 1.5 yıllık anlaşma sağladı

Tecrübeli çalıştırıcı, Sarı-Lacivertli Yönetimin Cocu ile sözleşmeyi feshedip, teknik direktörlük konumunu boşaltmasını bekliyor. Ancak bu o kadar kolay değil. Hollandalı hoca parasının tamamını peşin almak istiyor.

Küme düşme hattında yer alan Fenerbahçe’de gözler bir kez daha Sarı-Lacivertli yönetime çevrildi. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Ersun Yanal ile 1.5 yıllık anlaşma sağladı. Başkan Koç, eski teknik direktör Cocu ile olan maddi sorunu çözmeden Yanal ile yapılan anlaşmayı açıklamayı düşünmüyor. Bunun nedeni ise ocak ayında yapılacak UEFA denetimi… Koç, bu denetimde Cocu ve Yanal’a yapılacak ekstra bir ödeme ile UEFA karşısında zor duruma düşmek istemiyor. Başkan Ali Koç, Akhisar yenilgisi sonrası Cocu’nun avukatını acil olarak İstanbul’a çağırdı.

KRİTİK TOPLANTI YAPILACAK

Sözleşme fesih için avukatla masaya oturacak olan yönetim, Cocu’ya ödeme konusunda bir yapılandırma teklif edecek. Yönetim, Hollandalı teknik adama Şubat ayı sonrasına bir ödeme planı yaparak imza atmasını isteyecek. Cocu ise alacağı ücretin tamamını peşin olarak istiyor. Hafta içinde yapılan görüşmelerde Ersun Yanal da bu konuda bilgilendirildi. Yanal’ın, Cocu ile yönetim arasında yapılan görüşmelerde olumsuz yanıt gelmesi durumunda nasıl bir tavır sergileyeceği ise merak konusu.

YANAL ÇALIŞMALARA BAŞLADI

Yönetimden gelecek haberi bekleyen Yanal, ekibi ile birlikte zaman kaybetmeden çalışmalara başladı. Ersun Yanal, Fenerbahçe’nin bu sezon oynadığı tüm karşılaşmaları izleyerek takımdaki eksikleri tespit etmeye başladı. En kısa sürede takımın başına geçmeyi hedefleyen Yanal’ın, devre arası için yönetime detaylı bir rapor sunacağı öğrenildi. Yanal’ın kadro dışı kalan Volkan, Aatif, Dirar ve Ozan’ın da affedilmesi gerektiğini düşünüyor. Yönetimin de Yanal’ın bu isteğe sıcak bakacağı belirtildi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.