Emre Kınay’ın “Nihayet Bitti” oyunu alışılmadık bir gala ile geliyor

Emre Kınay’ın solo performansı ile sahnelenecek tek kişilik tiyatro oyunu “Nihayet Bitti” alışılmadık bir gala ile tiyatro severlerle buluşuyor…
Peter Turrini’nin yazdığı, Ayşegül Hardern’in çevirisini yaptığı, Duru Tiyatro’nun yeni oyunu “Nihayet Bitti” 12 Ocak Salı akşamı saat 20.30’da gerçekleşecek basına özel gala ile sezona merhaba diyor.

Başak Akan ve Emre Kınay’ın birlikte yönettiği tek kişilik oyunda ilk defa bir tiyatro sahnesinde kokulandırma yapılarak izleyicinin oyunun daha fazla içine girmesi sağlanıyor.

Parkim Kimya parfümörlerinin “Nihayet Bitti” ye özel hazırladığı kokularla, seyirci oyundaki ortamı sadece hissetmekle kalmayıp aynı zamanda kokusunu da duyuyor ve böylece beşinci duyunun da oyuna dahil edilmesi sağlanıyor. Duru Tiyatro, bir tiyatro oyununda ortam kokulandırması yaparak bir ilki gerçekleştiriyor.

“Bine kadar sayacağım ve beynimi uçuracağım” Emre Kınay’ın bu sözleri ile oyun başlıyor ve sonra hep birlikte saymaya başlıyoruz…
1….2…3…. bine kadar hep birlikte sayıyoruz, bazen gülerek ve gülerken ağlayarak… Hayatta her istediğini elde etmiş ancak hayatın gerçekleriyle yeterince yüzleşememiş bir araştırmacı gazetecinin intiharına dakikalar kala son yaşadıklarına tanık oluyoruz. Emre Kınay’ın 70 dakika süren tek perdelik solo performansında, gazetecinin, pek çok kişinin kendi hayatında da benzerlerine rastlayacağı ilginç ve sürekli devinen yaşamının son dakikalarına şahit oluyor ve hep birlikte hayatın gerçeğini arıyoruz. Çünkü yeterince cesur değilseniz GERÇEK sizi intihar etme çılgınlığına sürükleyebilir.

Nihayet Bitti 12 Ocak Salı Akşamı saat 20.30’da Duru Tiyatro’da gerçekleşecek gala ile seyircisiyle buluşuyor.

emre kinay

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.