Doğu seçmeni Deva’ya mı yöneliyor?

Seçim hareketliliğinin ekonomik kriz ile birlikte iyiden iyiye hissedildiğini ifade eden DEVA Bursa İl Başkan Yardımcısı İskan Akın, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

BURSA (İGFA) – Türkiye’nin son enflasyon rakamları ile birlikte vatandaşlarının demokrasi merkezli değişim çağrısında bulunan bir ülke olduğunu ifade eden DEVA Partisi Bursa Dış İlişkiler Başkanı ve İl Başkan Yardımcısı İskan Akın; “Türkiye’nin ihracat başarıları ile öne çıkan kenti Bursa, son yıllarda aldığı mülteci göçü nedeniyle iyiden iyiye Ortadoğu görünümüne büründü. Herkesin ifade ettiği Osmangazi ilçesi Çarşamba ve Altıparmak bölgeleri dışında, Yıldırım’da yolun altı ve üstü denilen mahallelerde Arapça tabelalar görmekteyiz. Türkiye’de Türkçe konuşulur vurgusunun unutulduğu şu günlerde Kürtçe konuşması bile bir dönem suç sayılan Kürtlerin yaşadığı zorluklar ve Suriye başta olmak üzere Irak, Afganistan ve Pakistan mültecilerinin Bursa ve Türkiye’de yarattığı ekonomik yükü görmek zorundayız. Doğu ve Güneydoğu seçmeni Bursa’da artık siyasi bir alternatif olduğunu kabul ediyor. Vatandaşımız DEVA Partisi ve lideri Sayın Ali Babacan’ı iktidara alternatif görüyor” dedi.

DEVA BURSA’DA YÜZDE 400 BÜYÜDÜ

Bursa’da seçmenin yüzünü iktidar partisinden çevirdiğini ve özellikle muhafazakar seçmenin Demokrasi ve Atılım Partisi’ne yöneldiğini ifade eden DEVA Partisi İl Başkanı İskan Akın; “Van, Ağrı, Bingöl, Muş, Adıyaman, Diyarbakır gibi Bursa’da güçlü etkin kökene sahip kesimlerin Ali Babacan liderliğindeki DEVA Partisi’ne teveccühlerini her alanda görüyoruz. İl Başkanımız Serkan Özgöz liderliğinde Bursa’da DEVA Partisi olarak güçlü üye katılımları gerçekleştiriyoruz. Şu anda en hızlı büyüyen teşkilat olarak Genel Merkezimizinde dikkatlerini çekiyoruz. 2022 yılının ilk 5 ayında yüzde 400 büyüme gerçekleştirdik. İktidar maalesef vatandaşın sorunlarını görmüyor. Vatandaşın sorunlarını Kızılcahamam’da ultra lüks otellerde çözebileceğini sananları Yavuzselim, Ulus, Emek, Bağlarbaşı Mahallelerine davet ediyoruz. Bursamızın kalbinde DEVA Partisi ve Ali Babacan var” dedi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.