Diyanet’ten ‘çevre ahlakı’ vurgusu

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda, İslam’ın insanlığa takdim ettiği çevre ahlakını yeniden kuşanması gerektiğini söyledi.

ANKARA (İGFA) – Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Dünya Çevre Günü dolayısıyla bir mesaj paylaştı

Başkanı Prof. Dr. Erbaş, sosyal medya hesaplarından paylaştığı mesajında, İslam’ın insanlığa takdim ettiği çevre ahlakını yeniden kuşanması gerektiğini söyledi.

Başkan Erbaş mesajında, “Bugün bize düşen İslam’ın insanlığa takdim ettiği çevre ahlakını yeniden kuşanmaktır. Dünyanın sahibi değil, emanetçisi olduğumuzu aklımızdan çıkarmamaktır. Çevreyle ilgili hassasiyetimiz, Rabbimizin emanetine hakkıyla riayet etmek ve gelecek nesillerin hakkını teslim etmektir” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Diyanet İşleri Başkanlığı olarak atıksız bir yaşam kapsamında “Sıfır atık, sıfır israf” projesiyle 2021 yılında 130 ağacın kurtarıldığını açıkladı.

blank

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.