DİKKAT! Siber zorbalar online dersleri sabote ediyor

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Pandemi nedeniyle evlerinden online ders almak zorunda kalan öğrencilerin başı siber zorbarla dertte. Öğrencilerin isimlerini kullanarak yayına bağlanan sapıklar, ders esnasında cinsel içerikli videolar paylaşıp, küfürler ederek eğitimi baltalıyorlar.

Pandemi nedeniyle online ders sistemine geçen öğretmen ve öğrencilerin başı siber zorbalarla dertte. vlerinde uzaktan eğitim alan öğrencilerin başı siber sapıklarla dertte. EBA sisteminde yaşanan aksaklıklardan dolayı öğretmenlerin ders işlemek için başvurduğu zoom programına öğrenci isimleriyle dahil olan siber zorbalar öğrencilerin eğitim almalarına izin vermiyor.

Bursa’da sanal eğitim başladığından bu yana dijital zorbalar yüzünden ders işleyemeyen okulun öğrenciler, öğretmenler ve veliler Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER)’e kadar şikayet etmelerine rağmen, sorunlarına çözüm bulamadı. Merkez Nilüfer ilçesine bağlı Hasanağa Mahallesinde bir çok okul siber sapıklar yüzünden ders işleyemiyor. Öğretmenler ile öğrenciler arasında iletişim kurmak, eğitim hayatları boyunca kullanabilecekleri materyalleri sağlamak üzere kurulan Türkiye’nin dijital eğitim platformu EBA üzerinden ders işlemek için zoom programına dahil olan öğretmenler ve öğrenciler okulların açılmasından bu yana dijital sapıkların türlü hakaret ve cinsel içerikli hareketlerine maruz kalıyor.

Veliler, yetkililerin hoş olmayan bu duruma bir an evvel çare bulunmasını istedi.

Bu Yazıya Tepki Ver

Yazı Sona Erdi!

Yüklenemedi, lütfen tekrar deneyiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

GazeteMAG ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!