DİKKAT! Akaryakıta büyük zam geliyor!

Akaryakıta zamların ardı arkası kesilmezken bu gece üst üste 7’inci zam geliyor. Gece yarısı benzine 57 kuruş, motorine ise 1 lira 44 kuruş yapılan zam pompaya yansırken, asıl büyük zam bu gece yarısı geliyor. Motorin 2.34 TL zamla 24 TL sınırına, benzin ise 1.12 TL zamla 21 TL sınırına dayanmış olacak. EPGİS’ten yapılan son dakika açıklamasına göre; bu geceden itibaren geçerli olmak üzere benzinin litresine 1,07 lira, motorinin litresine 1,59 lira zam geldi.

Akaryakıt fiyatlarında son 15 aydaki artış yüzde 200’e yaklaştı. Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesinin ardından ham petrolün varil fiyatı 120 dolar seviyesine ulaşarak son 9 yılın zirvesini gördü. JP Morgan’ın “Petrol fiyatları yıl sonunda 185 dolara çıkabilir” öngörüsü endişeleri iyice artırdı. Petrol fiyatlarındaki bu artış, akaryakıt fiyatlarını da olumsuz etkiliyor. Bir depo maliyeti iki ayda yaklaşık 500 lira arttı. Bir depo artık ortalama bin TL’ye doluyor.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) dün benzinin litresine 57 kuruş, motorine ise 1,44 TL zam geldiğini duyurmuştu.

BİR ZAM DAHA GELİYOR

KARAR’ın sektör kaynaklarından edindiği bilgiye göre; bu gece görülmemiş bir zam daha gelecek. Bu gece yarısı motorine 2.34 kuruş, benzine de 1.12 kuruş zam geleceği öğrenildi. Yeni zamlarla birlikte motorin 24 TL sınırına, benzin ise 21 TL sınırına dayanmış olacak.

EPGİSTEN AÇIKLAMA GELDİ

EPGİS’ten yapılan açıklamaya göre bu geceden itibaren geçerli olmak üzere benzinin litresine 1,07 lira, motorinin litresine 1,59 lira zam geldi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.