David Beckham futbola damga vurmaya devam ediyor

Dünyaca ünlü eski İngiliz futbolcu David Beckham, Birleşik Devletler’de sahibi olduğu futbol takımına ev sahipliği yapacak yeni stad için arazi satın aldı.

Yapılan açıklamada, David Beckham’ın Miami kentinin Overtown bölgesinde yaklaşık 2 bin 630 dönümlük iki araziyi satın aldığı ifade edildi.

Arazinin satış bedeli hakkında bilgi verilmezken, konum olarak sahile, metro ve otobüs duraklarına yakın bir yerde olduğu, gereken izinlerin çıkmasının ardından stat inşasına hemen başlanacağı belirtildi.

Miami Beckham United’ın Paris Saint-Germain Başkanı Nasır El-Halifi’nin genel müdürlüğünü yaptığı Katar spor yatırımları ile ortaklık konusunda geçen ay görüşmeler yaptığı ve önemli aşamalar kaydettiği öne sürülmüştü. Adı konusunda henüz nihai karar verilmeyen Beckham’ın takımının yeni kulüplerin katılmasının planlandığı Amerikan Futbol Ligi’nde 2018 yılında yer alması hedefleniyor.

40 yaşındaki İngiliz spor adamı geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, “Yeni bir kulüp yaratarak onu başarılı ve tanınmış bir hale getirmek çok zorlu bir süreç ve birçok farklı zorlukla mücadele etmek zorunda kalıyoruz ancak devlet desteğine ihtiyacımız yok zira doğru isimlerle çalışıyor” ifadelerini kullanmıştı. Ntv

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.