Çankaya Sofrası Bereketle Doldu

Çankaya Belediyesinin iki yıllık pandeminin ardından vatandaşlarla buluşturduğu ve her gün 5 bin vatandaşın iftarını açtığını Çankaya Sofrası bereketin adresi oldu.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in birlik ve dayanışmanın ayı olan Ramazan ayında vatandaşlarla buluştuğu Çankaya Sofrasında ilçe sakinleri hep beraber iftarlarını açıp birlik ve beraberliğin en güzel örneklerini sergiledi.

150 BİN VATANDAŞ ÇANKAYA SOFRASINDA İFTARINI AÇTI

Çankaya Belediyesinin Türközü, Öveçler ve Cebeci bölgelerinde açtığı iftar çadırları ile Zübeyde Hanım Sosyal Tesisinde Ramazan ayı boyunca sivil toplum kuruluşlarına verdiği iftar yemeklerinde 150 bini aşkın vatandaş kardeşlik sofralarında buluştu.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ DE ÇANKAYA SOFRASINDA

İftar çadırlarında Çankayalıları aynı sofra etrafında buluşturan Çankaya Belediyesi üniversite öğrencilerini de unutmadı. Ailelerinden uzakta eğitimlerine devam eden üniversite öğrencilerine hafta içi her gün yemek veren Çankaya Belediyesi gençlerin önemli bir sorununu da çözmüş oldu. Belediyenin Kızılay yerleşkesinde yer alan yemekhanesinde ve 100. Yıl Çankaya Evi’nde 18.00-19.00 saatleri arasında üniversite öğrencilerini ağırlayan Çankaya Belediyesi, oruç tutan öğrenciler için de Ramazan ayı boyunca yemek saatlerini 20.00’ye kadar uzattı.

ÇANKAYA SOFRAMIZDA RAMAZAN BEREKETİNİ YAŞADIK

Birlik ve dayanışmanın önem kazandığı Ramazan coşkusuna pandeminin ardından tekrar kavuştuklarını belirten Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Büyük Çankaya Soframızda vatandaşlarımızla aynı sofrada Ramazan ayının bereketini yaşadık. İftar çadırlarımızda vatandaşlarımızla birlikte iftar açtık, ekmeğimizi bölüştük. Birlikte nice Ramazanlara diyerek vatandaşlarımızın bayramını kutluyorum” diye konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.