Bursa’da Mudanya Ayazma sahilinden ‘yıkıma karşı’ durdular

Bursa’nın Mudanya ilçesinde 1990’lı yıllardan bu yana plansız bir şekilde yapılaşmanın sürdüğü kırsaldaki Mesudiye, Eğerce, Söğütpınar sahillerinde, ruhsatsız ya da ruhsata aykırı olduğu tespit edilen binaların yıkımları ile ilgili vatandaşların 1,5 haftadır sürdürdüğü eylemler bugün de devam etti.

BURSA (İGFA) – Mudanya’nın Mesudiye Mahallesi Ayazma sahilinde vatandaşlar, kitlesel olarak gerçekleştirdikleri yürüyüşle seslerini genel ve yerel idareye duyurmaya çalıştı.

Hafta sonu dolayısıyla çoluk-çocuk ailece katıldıkları pankartlı yürüyüşte mağdurlar, ellerinde Türk bayrakları ile birlikte yıkımı yapılan binanın önünde dakikalarca ‘yıkıma hayır’ sloganları attı.

Yıkım yerine çözüm istediklerinin bir kez daha yüksek sesle ifade eden mağdurlar, “Yıkan yıkılar, çözen kalır. O nedenle biz yıkım değil, barış istiyoruz” diyerek alkış ve ıslıklarla durumu protesto ettiler.

Devletten yapı kayıt belgeleri iptal olanlar için yıl sonuna kadar süre verilmesini beklediklerini ifade eden mağdurlar, hukuki süreçler devam ederken yerel yönetimce kararı alınan yıkımların askıya alınmasını ve yeniden gözden geçirilmesi taleplerini bir kez daha yineledi.

Görüşlerini dile getiren mağdurlar, şehitler anısına saygı duruşu sonrasında hep birlikte İstiklal Marşı okuyarak eylemlerini noktaladı.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.