Bursa’da incir yetiştiricilerine terazi dağıtımı

Bursa’da FAO Uygulamalı Çiftçi Okulu’ndan faydalanan 20 incir yetiştiricisine terazilerine kavuştu.

BURSA (İGFA) – BM Gıda ve Tarım Örgütü’nün (FAO) AB finansmanıyla hayata geçirdiği “Sosyoekonomik Entegrasyonun Desteklenmesi ve Geçim Sağlama İmkânlarının Yaratılması Aracılığıyla Türkiye’de Geçici Koruma Altındaki Suriyeliler ile Ev Sahibi Toplulukların Dayanıklılığının Geliştirilmesi” projesi kapsamında Uygulamalı Çiftçi Okulu (UÇO) katılımcılarına girdi paketlerinin dağıtımını sürdürüyor.

Bursa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün yaptığı projede Uygulamalı Çiftçi Okullarında incir yetiştiriciliği eğitimlerini başarıyla tamamlayan faydalanıcılara terazileri dağıtıldı.

Proje katılımcısı çiftçilerin de hazır bulunduğu törende konuşan Bursa İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Erdoğan Ceylan, Uygulamalı Çiftçi Okulları kapsamında düzenlenen incir yetiştiriciliği eğitimini başarıyla tamamlayan 20 faydalanıcıya terazilerle birlikte garanti belgelerini takdim etti. Ceylan, Bursa’da tarım sektöründe çok faydalı işler yapıldığını, mesleki eğitimler sayesinde kırılgan gruplara istihdam sağlandığını ve çiftçilerin bilgilerini katılımcı bir anlayışla attırdığını belirterek, üreticinin tecrübesiyle uzman kadronun bir araya gelme fırsatı bulduğunu söyledi.

Terazilerini teslim alan faydalanıcılar, duydukları memnuniyeti dile getirdi.

blank

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.