Bursa BURKENT’te ‘toplu’ sevinç

Bursa Büyükşehir Belediyesi, BURKENT Genel Müdürlüğü ve Türk-İş Konfederasyonu’na bağlı Yol-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesine imzalar atıldı.

BURSA (İGFA) – Tarihi belediye binasında yapılan imza törenine, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Yol-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı İsmet Tan ve Burkent Genel Müdürü Ahmet Avcı katıldı.

Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Büyükşehir Belediyesi’nin zaman gözetmeksizin her alanda çalışmaları sürdürdüğünü söyledi.

2014 yılında yürürlüğe giren ‘Bütünşehir Yasası’ ile tüm il sınırlarının Büyükşehir sınırlarına dahil olduğunu hatırlatan Başkan Aktaş, Bursa’nın her geçen gün gelişip, yatırımlarla büyüdüğünü belirterek, “Artık Türkiye’nin lokomotifi konumundayız. Büyükşehir Belediyesi olarak bir yandan şehrin bugününü imar ederken diğer yandan geleceğini inşa etmeye çalışıyoruz. Bunu yaparken, daire başkanlıklarından iştiraklere kadar tüm personelimizin ürettiği hizmetlerle vatandaşımızın lehine işler ortaya koymaya çalışıyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak büyük ve güçlü bir aileyiz. Hizmet ortaya koyarken, arkadaşlarımız ‘mesai mefhumu gözetmeden’ çok kararlı şekilde her alanda projeler üretiyor” diye konuştu.

Burkent’in günden güne büyüdüğünü belirten Başkan Aktaş, yapılan sözleşmenin 2022-2025 dönemini kapsadığını söyledi.

İmza altına alınan sözleşmeyle yüzde 73 artış sağlandığını hatırlatan Başkan Aktaş, yapılan sözleşmeden 36 personelin istifade edeceğini ancak zaman içerisinde bu sayının artacağını söyledi.

Toplu sözleşme ile şirket bünyesinde çalışan arkadaşların en düşük ücreti yüzde 73 artışla 6 bin 711 lira oldu.

İmzalanan toplu iş sözleşmesi ile birlikte maaşlara yılda 2 ikramiye, 2 bayram harçlığı ve yapılan işin niteliğine göre ek görev ücreti dahil edildi.

Ayrıca Yol-İş Sendikası’nın isteği doğrultusunda, çalışanlarımızın sosyal haklarında iyileştirmeler yapıldı.

Yol-iş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı İsmet Tan ise, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a sözleşme sürecinde gösterdiği kolaylıklardan ötürü teşekkür etti.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.