Kayseri’de şeker için anlamlı buluşma

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Vali Gökmen Çiçek ile birlikte Kayseri Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve hayırsever işbirliği ile Diyabet Tip 1 hastası çocuklara iğnesiz şeker ölçüm cihazı dağıtım törenine katıldı. Başkan Büyükkılıç, “Böyle bir çalışmanın paydaşı olmayı bizler de bir onur vesilesi olarak biliyoruz” dedi.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Valiliği, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı’nda gerçekleşen törene, Vali Gökmen Çiçek, Garnizon Komutanı Hv. Tuğg. Haldun Taşan, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, MHP İl Başkanı Adnan İncetoprak, Cumhuriyet Başsavcısı Abdulkadir Akın, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, ilçe belediye başkanları, üniversite rektörlerinin yer aldığı protokol ve hayırsever Abdullah Keskinkılıç ile vatandaşlar katıldı.

Kayseri’nin hayırseverler şehri olarak anıldığını, toplumu ilgilendiren konularda olumlu olarak anıldığını belirten Büyükkılıç, “Bir doktor olarak Tip 1 olarak bilinen diyabetteki yavrularımızın sorunu ile ilgili böyle bir çalışmanın paydaşı olmayı bizler de bir onur vesilesi olarak biliyoruz. Kayseri’miz sağlık alanında kendisinden söz ettiren bir şehirdir. Turkovac aşısını tüm insanlığa sunarken, sağlık turizminde adeta bir merkez halinde dönüşmüştür. Sosyal içerikli böyle bir projenin gündeme gelmesi ile kimse bu duruma kayıtsız kalmaz. Değerli valimize ve hayırsever kardeşimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Başkan Büyükkılıç, yerel yöneticiler olarak 16 ilçe belediye başkanı ile el ele gönül gönüle bir ağabey anlayışı ile hareket ederek, üzerlerine düşen ne varsa sorumluluğunu taşıdıklarını paylaştı.

“KAYSERİ HİÇBİR KİMSEYİ SAHİPSİZ BIRAKMAZ”

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ise Kayseri’nin hayırseverlerle dolu bir kent olduğunu vurgulayarak, “Kayseri Büyükşehir Belediyemiz, Kayseri’miz öyle büyük yatırımlar, sosyal projeler yaptılar. Ben bu konuyu başkanımıza açtığımda o kadar büyük şekilde destek verdi ki, valinin önderliğinde istedi sanırım. Kayseri hiçbir kimseyi sahipsiz bırakmaz, Kayserilinin olduğu yerde hiç kimse sahipsiz değildir” şeklinde konuştu.

Kız çocuğunun 2017’den beri diyabet ile mücadele verdiğini anlatan Ayşegül Albayrak isimli anne ise çalışmada emeği geçenlere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Vali Çiçek ve Başkan Büyükkılıç tarafından hayırsever Keskinkılıç’a teşekkür plaketi takdim edildi. Program kapsamında, Diyabet Tip 1 hastası çocuklara iğnesiz şeker ölçüm cihazı dağıtımı yapıldı.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.