BTSO’da eğitime yönelik ‘özel’ çalıştay

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın (BTSO) iş dünyasına yönelik eğitim ve gelişim platformu olan BTSO Akademi Projesi kapsamında ‘Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri Çalıştayı’ düzenlendi.

BURSA (İGFA) – BTSO Ana Hizmet Binası’nda düzenlenen programa BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Muhsin Koçaslan, Eğitim Konsey Başkanı Gıyasettin Bingöl, Bursa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Kahya, 59. Meslek Komitesi Üyeleri ve eğitimciler katıldı.

Programın ilk bölümünde Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri’nin sorun ve çözüm önerilerine yönelik değerlendirme toplantısı gerçekleştirilirken ikinci bölümünde BTSO Akademi kapsamında söz konusu Eğitim Merkezleri’nde çalışan eğitimcilere yönelik olarak alanında yetkin akademisyenler tarafından üç ayrı eğitim programı gerçekleştirildi.

Etkinliğin açılışında konuşan BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Muhsin Koçaslan, Eğitim süreçlerini geliştirecek tüm projelere destek vermeye devam edeceklerini söyledi. En büyük sorumluluk alanlarının eğitim olduğunu söyleyen Koçaslan, “Türkiye’mizin gerçekten müthiş bir genç nüfus potansiyeli var. Bu bir ülke için eşi bulunmaz bir hazine. Bu durumu en iyi şekilde değerlendirmemiz gerekiyor. Her bir gencimizin, bu zenginliğin bir parçası olduğunu unutmadan, onlarla el ele vererek geleceğimizi inşa etmeliyiz.” diye konuştu.

“EĞİTİMCİLER BİZLER İÇİN ÖZEL”

BTSO Eğitim Konsey Başkanı Gıyasettin Bingöl, BTSO olarak eğitimcileri özel bir yere koyduklarını ve hep yanlarında olmak için çabaladıklarını söyledi.

Oda olarak bu işleri yaparken çok mutlu olduklarını belirten Bingöl, “Bugün çok değerli hocalarımızın katılımıyla çalıştay gerçekleştirmek için toplandık. Rehabilitasyon merkezlerinde yaşanan sorunları ele alarak bunların çözümü için burada hep birlikte fikir alışverişinde bulunuyoruz. Bu bir ilk oluyor ve sonucunda güzel bir iş ortaya çıkacağını düşünüyorum. Özel gereksinimli bireylerin destekçisi olmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Çalıştay sonrasında Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü Doç. Dr. Alev Girli, Nişantaşı Üniversitesi Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Dil ve Konuşma Terapisi Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Aşena Karamete ve Bursa Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü Öğretim Üyesi Dr.Oya Arslan Armutcu tarafından katılımcılara “Otizmli Çocuklarda Zihin Kuramı”, “Erken Çocuklarda Dil ve Konuşma Bozuklukları”, “Özel Gereksinimli Çocuklarda Söz Öncesi İletişim Becerilerinin Geliştirilmesi ve Söz Öncesi Milieu Yöntemi” başlıklarında eğitimler gerçekleştirildi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.