Brodway’in dev müzikali Annie, ilk kez Zorlu PSM’de sahnelenecek

Bugüne kadar Harry Potter Operası ve Jessy Müzikali gibi sanat eserlerinin Türkiye’deki ilk prömiyerlerini başarıyla gerçekleştiren Mozart Akademi, bu kez dünyanın en ünlü çocuk müzikalleri arasında yer alan Annie’nin 3. sezon prömiyerini Biletinial işbirliği ile Zorlu PSM’de gerçekleştirecek.

Amerika, İngiltere, Avustralya başta olmak üzere dünyanın farklı coğrafyalarındaki onlarca ülkede, binlerce kez sahnelenmiş, ödüller almış ve gişelerde olağanüstü başarılara imza atmış Brodway’ın başyapıt niteliğindeki müzikali Annie, ülkemizde ilk kez Mozart Akademi ve Biletinial işbirliği ile Zorlu PSM’de gerçekleştirilecek özel prömiyer ile seyirci karşısına çıkacak. Mozart Akademi ve Biletinial işbirliği ile ülkemizde ilk kez sahnelenecek müzikalin oyuncu kadrosunda Devlet Opera/Bale solistleri ve orkestra sanatçılarının yanı sıra çocuk oyuncular yer alıyor.

Dünyada 11 tane Tony Ödülü’ne aday gösterilen Annie; “En İyi Müzikal”, “En İyi Skor” ve “En İyi Kitap” da dâhil olmak üzere bugün adar yedi ödül kazandı. Gösterime girdiği ülkelerde olağanüstü gişe başarılarına imza atan Annie, sadece Amerika’da yılda yaklaşık 900 kez sergileniyor.

Seyircinin içini ısıtacak

Mozart Akademi Genel Sanat Yönetmeni İlhan Cinpir, “Annie Müzikali yetimhaneye bırakılmış, anne ve babasını arayan bir çocuğun hikayesi. Konusu ve müzikleri gereği hem çocuklara hem de büyüklere hitap etme başarısı gösteriyor ve bu özelliği ile dünyanın en çok sahnelenen ikinci müzikali olma özelliğini taşıyor. Duygu dolu hikayesi ile insanın içini ısıtan müzikal; izleyenleri günümüz koşuşturmasından alarak yetim bir çocuğun saf ve temiz dünyasına götürüyor. Annie Müzikali, inanılmaz duyguları aynı anda yaşatacak bir Broadway masalı” dedi.

1977 yılından bugüne dünyanın onlarca ülkesinde sahnelenen ve Broadway’in en ünlü müzikalleri arasında yer alan Annie’nin kitapları, filmleri ve müzikal gösterimleriyle satış ve izlenme rekorları kırdığını belirten Cinpir, “Çocuk, genç ve yetişkin olmak üzere geniş bir kitleyi etkilemeyi başarmış bir Brodway Müzikali’nin ülkemizde ilk kez tarafımızca sahnelenmesi, bize müthiş bir heyecan veriyor. Bu hayali bizlerle paylaşan çocuklarımızla birlikte Brodway yapımlarının artık ülkemizde de başarıyla sahnelenebildiğini kanıtlamak istiyoruz” dedi.

İlk gösterim 26 Mayıs’ta Biletinial işbirliği ile Zorlu PSM’de

Biletinial işbirliği ile 26 Mayıs 2022 tarihinde matine/suare olarak 3. Sezon Türkiye prömiyeri gerçekleşecek müzikal, 4-5 Haziran’da İzmir Bornova Opera Sahnesi’nde, ardından 10-11 Haziran’da Ankara Akün Sahneleri’nde olacak.

Toplumumuzun kültür sanat hayatını zenginleştirmeyi hedefliyoruz

Biletinial Türkiye Kurumsal Satış Direktörü Leyla Ünal ise “Türkiye’nin teknoloji odaklı kültür sanat, spor ve eğlence platformu olarak; kültür ve sanat hayatını zenginleştirecek projelerin içerisinde olmaya devam edeceğiz. Biletinial olarak bunu misyonumuz olarak görüyoruz. Brodway müzikali Annie için Mozart Akademi ile gerçekleştirdiğimiz işbirliği de bunun bir sonucu” dedi.

Annie’nin konusu

Müzikalin baş kahramanı Annie, kendisine derin bir nefret besleyen zalim üvey annesi Bayan Hannigan’ın gazabı altında yaşayan yetim bir çocuktur… Yaşının ötesinde bir dayanıklılıkla ve iyimser doğası gereği yetim olmanın getirdiği tüm zorluklara karşı savaşan Annie’nin milyarder bir işadamıyla tanıştıktan sonra yaşamı değişmeye başlar. Annie’yi evlat edinmeye karar veren işadamı, zamanla bu hayat dolu küçük kızı daha iyi tanıyacak ve kariyerine yaptığı pozitif etkiyi birebir hissetmeye başlayacaktır.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.