BluTV, yenilikçi pazarlama stratejileri ve uygulamalarıyla birçok ödülün sahibi oldu

Türkiye’nin lider yerli online video platformu BluTV, beğeniyle izlenen içeriklerin yanı sıra gerçekleştirdiği yenilikçi pazarlama stratejileri ve uygulamalarıyla birçok ödülün sahibi oldu.

BluTV, ortaya koyduğu yenilikçi yaklaşımlarla kurulduğu günden beri medya sektörünün mihenk taşı haline geldi. Benzersiz ve cesur orijinal içerikleri, geniş film seçkisi, unutulmaz yerli ve yabancı dizileri, özgün belgeselleri, kısa filmleri ve discovery+ ortaklığı ile kullanıcılarına benzersiz bir dünyanın kapısını aralayan BluTV, çalışmalarıyla ödüllendirilmeye de devam ediyor.

Dijital Yayın Sektörünün En Çok Ödül Alan Markası BluTV Son 1 Yılda 20 Ödülün Sahibi Oldu

BluTV’nin geçtiğimiz yıl yayına aldığı ve dünyada ilk kez bir içerikte bulunan ‘Terapi-Yorum’ özelliği ile birçok ödüle layık görülen ‘İlk ve Son’ dizisi, 12 Mayıs akşamı gerçekleştirilen Effie Ödülleri’nde iki kategoride ödüllendirildi. BluTV, ‘Terapi-Yorum’ özelliği ile “Medyada Yenilikçilik” alanında Altın Effie alırken “Medya, Yayın, Dijital Platformlar” kategorisinde ise Gümüş Effie’nin sahibi oldu.

Effie’deki başarısıyla son bir yıldaki ödül sayısını 20’ye yükselten BluTV daha önce Mediacat’in düzenlediği Felis 2021’de Marka Deneyimi ve Aktivasyon Bölümü’nde Büyük Ödül, Medya Bölümü’nde 3, Markalı İçerik ve Eğlence Bölümü’nde 1, Marka Deneyimi ve Aktivasyon Bölümü’nde 1 Felis ve 6 Başarı Ödülü aldı.

Mediacat’in “En Yaratıcı 50” listesinde yer alan BluTV, ‘The Handmaid’s Tale: Protesto’ fragmanıyla “Marka Deneyimi & Aktivasyon” kategorisinde “Düşük Bütçe Büyük Etki” başlığında 1 Felis ve 3 Başarı Ödülü’ne de layık görüldü. BluTV ayrıca; Kristal Elma Ödüleri’nde yine protesto fragmanıyla 1 Kristal ve 1 Büyük Ödül ve Social Media Awards’da Dijital Yayın Platformları kategorisinde 1 Gümüş ödül aldı.

BluTV CMO’su Merve Naz Atmaca: “Başarımızı sektörün en prestijli ödüllerinin hepsini alarak taçlandırdığımız için çok mutluyuz”

BluTV’nin gündemden düşmeyen başarıları hakkında açıklamada bulunan Chief Marketing Officer (CMO) Merve Naz Atmaca “BluTV olarak platforma değer katan pazarlama iletişimiyle çok başarılı bir yıl geçirdik. Özenle seçilmiş içeriklerimizin pazarlama iletişimini hak ettiği şekilde yapmak ve platformun büyümesini desteklemek bizim için çok önemliydi. Başarımızı sektörün en prestijli ödüllerinin hepsini alarak taçlandırdığımız için çok mutluyuz” dedi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.