Beyoğlu ve Başkent Kültür Yolu Festivalleri’nde Sinema Rüzgârı

Sinemanın Yıldızları Atlas Sineması’nda Buluşuyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından bu yıl 28 Mayıs-12 Haziran tarihleri arasında ikincisi düzenlenen Beyoğlu Kültür Yolu Festivali kapsamında “Sinema Söyleşileri”nde birbirinden ünlü oyuncu ve yönetmenlerle sinemaya dair her şey konuşulacak.

Atlas 1948 Sineması’nda gerçekleşecek Sinema Söyleşileri’nin ilk konuğu ünlü oyuncu Kerem Bürsin olacak. 28 Mayıs Cumartesi günü saat 14.00’de Ömür Sabuncuoğlu’nun moderatörlüğünde düzenlenecek söyleşide Kerem Bürsin, ”Oyuncu ve İzleyici Olarak Sinema” hakkında konuşacak.

Yerelden Evrensele Nasıl Koşulur?

Sinema Söyleşileri’nin ikincisi 29 Mayıs Pazar günü saat 14.00’te Atlas Sineması’nda düzenlenecek. “Yerelden Evrensele Koşan Gençler” başlıklı oturumda Oscar Academy jüri üyesi, yapımcı Zeynep Atakan ile uluslar arası ödüllü yönetmen Nisan Dağ katılacak. İki usta sinemacı, gençlere ilham veren bir sohbet gerçekleştirecek.

Üçüncü Gününde, Türk Sinemasının Dünyadaki Yeri

31 Mayıs Salı günü ise Sinema Söyleşileri kapsamında “Türk Sinemasının Dünyadaki Yeri” konusu ele alınacak. Atlas Sineması’nda saat 14.00’te başlayacak olan söyleşide sinema yazarı ve televizyoncu Alin Taşçıyan’ın konukları usta yönetmen Derviş Zaim, yapımcı Gülin Üstün, İKSV Film Festivali Direktörü Kerem Ayan olacak. Katılımcılar, Türk Sinemasının dünü ve bugününü değerlendirecekler.

Beyaz Perdeden Dijitale Sinemanın Geleceği

1 Haziran Çarşamba günü gazeteci Funda Karayel moderatörlüğünde gerçekleşecek oturumlarda son dönemde sinema dünyasının kalbini attığı dijital platformlar ele alınacak. Funda Karayel’in ilk konukları televizyon ve beyaz perdede yaptıkları yapımların yanı sıra dijital platformlar için ürettikleri sinema filmleri izlenme rekorları kıran iki ünlü yapımcı olacak. Funda Karayel, saat 13.00’te Timur Savcı ile saat 14.00’te de Onur Güvenatam ile “Beyaz Perdeden Dijitale Sinemanın Geleceği”ni konuşacak.

Usta Oyuncu Selda Alkor, Anılarını Paylaşacak

2 Haziran Perşembe günü ise Atlas Sineması’nın tarihi atmosferinde Yeşilçam anıları anlatılacak. Usta oyuncu Selda Alkor “Türk Sineması’nda Anılar/ Anlatılar” söyleşisi ile sinemaseverler ile buluşacak.

Blockhainden Sinemaya

8 Haziran Çarşamba günü ise son dönemlerin en çok konuşulan konularından blockchain teknolojisinin sinema sektörüne yansıması konuşulacak. Saat 14.00’te gerçekleşecek olan söyleşide Bülent İpek’in moderatörlüğünde ünlü oyuncular Engin Altan Düzyatan, Birand Tunca ve Umut Tanyolu “Blockhainden Sinemaya” dair konuşacak.

Sinemada Star Olmanın Sırları

11 Haziran saat 15.00’te ise Sinema Söyleşileri kapsamında ünü Türkiye sınırlarını aşan, dünyanın birçok yerinde hayran kitlesi bulunan oyuncu Meryem Uzerli, Sinema Söyleşileri’nde Ömür Sabuncuoğlu’nun konuğu olacak. Uzer, sinema sektöründe star olmanın ipuçlarını anlatacak.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.