Başakşehir’den Fenerbahçe ve Beşiktaş tribünlerinde yapılan ‘Hükümet İstifa’ sloganlarına tepki

Başakşehir Futbol Kulübü, Fenerbahçe ve Beşiktaş tribünlerinde yankılanan ‘Hükümet İstifa’ sloganlarına tepki gösterdi. Kulüp tarafından yapılan açıklamada, “Tüm futbolseverleri, büyük bir felaketin yaralarını sarmaya çalıştığımız bugünlerde farklı ve faydasız amaçlara hizmet edenlerden uzak kalmaya davet ediyoruz.” denildi.

Deprem felaketinin ardından afet bölgelerindeki işleyiş konusunda iktidara yönelik gelen tepkiler futbol sahalarına da taşındı. Önce Fenerbahçe taraftarları ardından Beşiktaş taraftarları tribünlerden ‘Hükümet İstifa sloganları’ attı.

Yaşananların ardından Başakşehir Futbol Kulübü de açıklama yaptı. Kulüp tarafından yapılan açıklamada, birlik ve beraberlik vurgusu yapılırken atılan sloganlar ‘faydasız’ olarak nitelendirildi.

Kulüp tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

‘FAYDASIZ AMAÇLARA HİZMET EDİYORLAR’
Ülkemiz son yüz yılda yaşanan en büyük felaketlerden biriyle karşı karşıya.

Başakşehir Futbol Kulübü olarak, futbolun muazzam gücünü, iyilik için kullanmanın tam zamanı olduğuna inanıyoruz.

Söylenecek her sözün, haykırılacak her kelimenin birlik ve beraberlik üzerine olmasını arzuluyoruz.

Tüm futbolseverleri, büyük bir felaketin yaralarını sarmaya çalıştığımız bugünlerde farklı ve faydasız amaçlara hizmet edenlerden uzak kalmaya davet ediyoruz.

Bu felaketin yaralarını omuz omuza saralım.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.