Bakan Nebati: Enflasyonda ataleti kıracağız

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, özellikle enflasyonda ataleti kırmaya ve beklentileri düzeltmeye yönelik atılacak adımlarla halkın refahını artırmayı ve alım güçlerini eskisinin de üzerine çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

ANKARA (İGFA) – Türkiye Bankalar Birliği 65. Olağan Genel Kurulu’na katılan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Türkiye ekonomisine yönelik hedef beklentilerini paylaştı.

Türkiye ekonomisinin ilk çeyrekte yüzde 7 büyüyeceği beklentisini belirten Bakan Nebati, makroekonomik ve finansal istikrarı güçlendirerek yüksek katma değerli yatırımları teşvik edecek şekilde planladıkları ihracat istihdam üretimini artırmak olan tem ile kararlı şekilde ilerlemeye devam ettiklerini söyledi.

Bankacılık sektörünün istikrarlı ve sağlıklı biçimde faaliyetlerini sürdürebilmesi için gerekli tüm çalışmalara hız kesmeden devam ettiklerini belirten Bakan Nebati, “Bu kapsamda, bankalarımızın da çağın gereklerine en iyi biçimde adaptasyon sağlayarak faaliyetlerini daha etkili ve daha verimli biçimde sürdüreceklerine inancımız tamdır” dedi.

Önümüzdeki dönemde özellikle enflasyonda ataleti kırmaya ve beklentileri düzeltmeye yönelik atılacak adımlarla halkın refahını artırmayı ve alım güçlerini eskisinin de üzerine çıkarmayı hedeflediklerini anlatan Nebati, “Ekonomimizin farklı paydaşlarıyla çeşitli vesilelerle bir araya geldiğimizde her zaman vurguladığım gibi: “Birlikte çalışalım ve birlikte kazanalım!” mesajı verdi.

https://twitter.com/NureddinNebati/status/1531180670487302144

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.