Ateş İlyas Başsoy’un yeni kitabı “Hepimiz Aynı Belediye Otobüsündeyiz”

İletişimci yazar Ateş İlyas Başsoy’un çok ilgi gören ve çok konuşulan kitabı Seveceksen Radikal Sev’in devamı olan yeni kitabı Hepimiz Aynı Belediye Otobüsündeyiz okurlarla buluştu.

“Ne yaptığımızı bilmezsek, ne yapacağımızı nasıl bilebiliriz?” diye soran Başsoy kitabında, 2019’daki seçimlerde CHP’nin Yerel Seçim Kampanya Başkanı olarak yaptığı çalışmalardan yola çıkarak “kalıcı bahar” için öneriler getiriyor. Altını çizerek okuyacağınız, bittiğinde Türkiye’ye ve geleceğe umutla bakacağınız Hepimiz Aynı Belediye Otobüsündeyiz, iş dünyası, iletişim sektörü, siyaset, sosyoloji ve Türkiye okumalarına meraklı herkesin başucu kitabı…

Ateş İlyas Başsoy, 2011’de yazdığı AKP Neden Kazanır? CHP Neden Kaybeder? adlı kitabında anlattığı strateji ve kampanya dilini 2019’da ülke genelinde uygulama şansını buldu. CHP’nin Yerel Seçim Kampanya Başkanı unvanıyla yüzden fazla seçim bölgesinde, o bölgelere özel iletişim yapan büyük bir ekibi yöneten Başsoy, partinin “Diyalektik İletişim”i terk edip, “Diyalojik İletişim”e geçmesine uğraştı. Başarılı iletişimci, perakende sektöründe ticari markaların reklamlarını yaparken edindiği deneyimleri yirmi yıldır çalıştığı çeşitli sosyal-siyasal kampanyalarda öğrendikleriyle birleştirerek, tek bir söze, tek bir görsele indirgenemeyecek çok boyutlu bir kampanyanın yöneticiliğini üstlendi.

blank

Ateş İlyas Başsoy’un, bu kampanya sürecini ve biraz da fazlasını anlatmaya başladığı, tüm çevrelerde büyük yankı uyandıran Seveceksen Radikal Sev adlı kitabının devamı olan yeni kitabı Hepimiz Aynı Belediye Otobüsündeyiz de okurlarla buluştu. Başsoy’un “‘Bir insanı sevmekle başlayacak her şey’, milyonlarca insanı ötekileştirmemekle başlayabilir. Çünkü sevilmeyi hak eden birçok yoldaş adayımız ötekileştirdiğimiz kamplarda yaşıyor. Seçeceğimiz dille onları çekebiliriz de, itebiliriz de… Satış sitelerinde muhtemelen ‘seçim’ kitabı olarak sınıflandırılacak bu kitaptan sözcüğün en geniş anlamıyla yararlanmanızı dilerim” diye anlattığı Hepimiz Aynı Belediye Otobüsündeyiz elinizden düşüremeyeceğiniz, her satırın altını çizerek okuyacağınız, bitirince Türkiye’ye ve geleceğe umutla bakacağınız, tahminlerin ötesinde, şaşırtıcı bir kitap…

Ateş İlyas Başsoy’un Hepimiz Aynı Belediye Otobüsündeyiz adlı yeni kitabı, Ayrıntı Yayınları etiketiyle raflarda ve internet sitelerinde okurları bekliyor.

 • “Çok beğendim. Özellikle kitabın içindeki vefa duygusu beni yakaladı. Keşke böyle kitapları herkes okusa.”
  Müjdat Gezen
 • “‘Okuyacaksınız bu kitabı okuyun. Umutsuzluğu bırakıp, yarınlara iyimserlikle bakacaksınız. Başlangıçta bir siyaset kitabı okuyacağımı sanıyordum. Türkiye için yazılmış bir aşk romanı ve aynı anda, her nasılsa, bir siyasal tarih ansiklopedisi okudum.”
  Prof. Dr. Haluk Şahin
 • “Başsoy bu kitapla iletişim, sosyal psikoloji, siyaset felsefesi ve siyaset bilimini akademiden sahaya indirmiyor, doğrudan sahada bir akademi kuruyor. Görkemli bir Türkiye projesi.”
  Prof. Dr. Çetin Balanuye
 • “Türkiye’de giderek artan bir sıkışmışlık stresi içinde debelendiğimiz sürece bambaşka bir açıyla bakmak ister misiniz? Başsoy karmaşık konuları kıvrak, eğlenceli ve anlaşılır bir dille, çocuğa anlatır gibi anlatıyor. Bir solukta okudum.”
  Serdar Akinan
 • “Herhangi bir markanın iletişiminin bir tarafından tutuyorsanız, öğrenciyseniz veya meraklı bir seçmenseniz bu kitabı okuyun. Türkiye’yi farklı bir tarafından tanımış olacaksınız.”
  Cahit Işık
 • “Ateş müthiş zeki bir iletişimci. Bu kitapta da sadece seçim kazanma yolculuğunu okumuyorsunuz: Edebiyattan, sosyolojiden, psikolojiden, felsefeden, iş dünyasından, sanattan, hatta müzikten referanslarla çok şey öğreniyorsunuz”
  İdil Türkmenoğlu
 • “Bu tür çalışmalar siyasilere ilham verir.”
  İhsan Aktaş
 • “Ateş İlyas Başsoy bir kitap yazdıysa, mutlaka okumak gerekir.”
  Veli Saçılık
 • “Siyasete uzaktan yakından ilgi duyanlar, gerçek ile algı arasındaki yolculuğu merak edenler ve tabii ki gençler bu kitabı okumalı.”
  Prof. Dr. Selçuk Şirin
 • “Altını çizerek okumak istedim ama bir süre sonra her cümlenin altını çizdiğimi fark edip kalemi bıraktım.”
  Özgür Başpınar Aktükün
 • “Rahmetli Kemal Tahir, Oğuz Atay, İdris Küçükömer ve Cemil Meriç’in ilgiyle okuyacakları bir kitap. Siyasi fikriniz ne olursa olsun, Türkiye’yi anlamak için bu kitabı mutlaka okuyun.”
  Tuna Kiremitçi
Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.