Aşkım Kapışmak: Ünlü kadınlar neden şiddet görüyor

Emre Saygı’nın Periscope’tan canlı yayınlanan Türkiye’nin ilk interaktif Talk Show programı ‘Hadi Be’nin son konuğu Davranış Bilimleri ve İletişim Uzmanı Aşkım Kapışmak oldu. Sosyal medyada büyük ilgi gören yayında Emre Saygı ve Periscope takipçilerinin sorularını yanıtlayan Aşkım Kapışmak, samimi ve bir o kadar da iddialı açıklamalarda bulundu.

Eşine Şiddet Uygulan Erkek Geçmişinde Cinsel Sorunlar Yaşamıştır

Son dönemde eşlerine şiddet uygulayan yada aldatan ünlü isimler hakkındaki soruları yanıtlayan Aşkım Kapışmak “ Bu şiddeti kesinlikle meşrulaştırmaz fakat ve şiddet uygulanmasının etkenleri kadınlar da yaratıyor. Kimi zaman tahrik ediyorlar. Şiddeti sadece fiziksel olarak düşünmeyin. Bu dünyada ve ülkede ruhsal şiddet oranı fiziksel şiddetten kat ve kat fazla. Fakat bunun anayasa da hiçbir hükmü yok. Kadına şiddet uygulayan erkek emin olun ki çocukluğunda ve geçmişinde yaşadığı cinsel organ takıntısı yada gördüğü şiddetin dışa vurumu eşine uygulamasıdır Bu cinsel açıdan yada fiziksel acıdan yaşanılan sorunlar olabilir. Annesinin babasını , tam tersi şekilde babasının da annesini aldattığını öğrenen erkek evliliğinde ve ilişkisinde eşini aldatarak yada şiddet uygulayarak kendini güçlü hissediyor. Bugün yada geçmişte bir çok ünlü ismin evliliğinde gördüğümüz sorunlar bunun yansımasıdır.’ dedi.

Öğrenciyken Su Satıp, Çaycılık Yaptım

Geçmişi hakkında bilinmeyenleri anlatan Aşkım Kapışmak “ Lise kadar yaz aylarında oto tamircisinde çalıştım. Sokakta su sattım. Büfe de çalıştım. Bir dönemde handa çaycılık yaptım. Bir çay servisini 3 buçuk saatte yaptığım için en sonunda çok konuşuyorum diye kovuldum. Bu dönemde insan analizlerini yapmaya başladım diyebilirim. Bu bana çok şey öğretti. Daha sonra üniversiteye başladım fakat harç paramı çıkartabilmek düğünlerde ve mekanlarda şarkı söyledim. Galatasaray stadında Ahmet San’ın bir organizasyonda ünlü isimlerin arkasında vokal yapmışlığım bile var. Hocalarımın yönlendirmesiyle maddi zorluklara rağmen yurt dışında branşım ile ilgili olarak eğitim almaya başladım. Bu süreçte 21 yaşında beyin kanaması geçirdim. Daha sonra otistik çocuklarla 4 yıl birlikte çalışmaya başladım. Onlara abilik yaptım Gün geldi bez değiştirdim. Bu dönem bana çok şey öğretti. İlk kitabımı da bu dönemde yazdım’ şeklinde konuştu.

YouTube video

YouTube video

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.