Android’in logosunda değişikliğe gidildi

Dünyanın en çok kullanılan mobil işletim sistemlerinden biri olan Android’in logosunda değişikliğe gidildi. Google, logo değişikliğini Android’in yeni marka kimliğinin ilk adımı olduğunu açıkladı.

Google, dünyanın en çok kullanılan mobil işletim sistemlerinden biri olan Android’in logosunu 3 boyutlu hale getirme kararı aldı. Bu karar 2019’dan bu yana ilk kez Google’ın Android için yeni bir marka kimliği duyurduğu anlamına geliyor.

Değişiklikler arasında Android logosunun 3D bir forma dönüşmesi yer alıyor. Yani, artık Android’in logosu 2D bir modelden 3D bir modele geçiyor. Bunun yanı sıra, yeni bir kelime işareti de tanıtıldı.

Yeni kelime işaretinde ‘Android’ kelimesinin başında büyük ‘A’ harfi kullanılıyor. Bu Google’ın daha önce küçük ‘a’ harfi kullanmasıyla yapılan bir değişiklik. ‘n’ ve ‘r’ harfleri de artık daha yuvarlak bir şekle sahip.

3D Android logosu ilk kez CES 2023’de gösterilmişti. Ancak yeni kelime işareti ilk kez görüntülendi. Google, “yeni marka kimliğini” doğruladığını ve gelecekte daha fazla bilgi paylaşacağını açıkladı. Şirket, bu değişiklikleri Pixel 8 etkinliğinden önce veya etkinlik sırasında resmi olarak duyurmayı planlıyor. Etkinliğin Ekim ayında gerçekleşeceği düşünülüyor.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.