Altun: Dil uzatılan vakıflar bu ülkenin değeridir

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun TÜRGEV ve ENSAR ile ilgili iddialarına ilişkin, “Yaptıkları tek şey yalan terörüne alet olmak, yalan terörü içerisinde faaliyet göstermektir. Dil uzatılan vakıflar, bu ülkenin değeridir” dedi.

ANKARA (İGFA) – Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun iddialarına ilişkin katıldığı canlı yayında, kullanılan tehdit diline ve bu tarz yaklaşımlara milletin ve devlete hizmet aşkıyla yanıp tutuşan bürokratların prim vermeyeceğini, haklı, onurlu, şerefli mücadelesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olmaya devam edeceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, son 20 yılda Türkiye’yi çok ciddi bir atılım içerisinde dönüştürme mücadelesi verdiğini belirten İletişim Başkanı Altun, Türkiye’yi bu dönüştürme mücadelesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sonuna kadar yanında ve arkasında olmaya devam edeceklerini söyledi.

“DARBECİLER TARAFINDAN KOLLANANLAR ŞİMDİ…”

“Bu tehdit diliyle biz çok kez karşılaştık, bu yeni bir deneme değil” diyen Altun, “Çok açık net söylemek istiyorum, çok değil bundan 6 yıl önce bu ülke FETÖ’nün bir darbe girişimine şahitlik etti. Bu darbe girişiminde kimlerin milletiyle beraber dimdik durduğunu herkes gördü. Sayın Cumhurbaşkanımızın milletiyle beraber nasıl dik durduğunu, nasıl bir mücadele verdiğini, darbe ve işgal girişimini nasıl püskürttüğünü herkes gördü. Öte yandan kimlerin de saklanacak delik aradığını da hep beraber gördük. FETÖ dış güçlerin işgal ve darbe aparatıdır. Dış ağırlıklı bir terör örgütüdür FETÖ. Dışarıdan yönetilen bir terör örgütüdür ve bu terör örgütü, 15 Temmuz’da kimi hedef aldı, kimi öldürmeye kalktı? Cumhurbaşkanımızı hedef aldı, ailesini hedef aldı. Öte yandan kimi korumaya kalktı, kimi korudu kolladı, kimi tankların arasından geçirip de konvoyuyla, güvenli evlere uğurladı. Kim, darbe başarısızlığı uğradıktan sonra bu hain darbe ve işgal girişimine karışanları adeta kurtarmak için bu hain işgal girişimine kontrollü darbe dedi. Şimdi tankların arasından geçirilip de darbeciler tarafından korunup kollananlar bir şekilde Sayın Cumhurbaşkanımıza dil uzatmaya kalkıyor” diye konuştu.

“BU MİLLETE YENİDEN PARMAK SALLAMAYA KALKIYORLAR”

Türkiye karşıtlarının yine bir oyun denediğini bildiren İletişim Başkanı Altun, “FETÖ’nün sözcülüğünü, onunla aynı dilde stratejiyi kullananlar, yine yalan ve iftira üzerinden algı operasyonuna kalkışıyorlar. Yine itibar suikastı yapmaya kalkışıyorlar. Bataklıkta debeleniyorlar esasında. Daha geriye gidelim, ikna odaları ve katsayılı utancını bu ülkeye yaşatanlar, küresel terör örgütlerinin tehdit diline sarılarak, bir şekilde bu ülkeye, bu millete yeniden parmak sallamaya kalkıyorlar.” dedi.

“Bu çaresizliktir, acziyet içerisinde olduklarının belgesidir” değerlendirmesinde bulunan İletişim Başkanı Altun, “Şunu çok net vurgulamamız lazım, Cumhurbaşkanımız bu hainlerin karşısına, milletiyle beraber hep dimdik durmuştur. Bu vatanı, bu tür terör örgütlerine, arkasındaki güçlere karşı da savunmuştur, teslim etmeyeceğini de tüm dünyaya da haykırmıştır. Biz de milletimiz de ‘kaçıyor’ diyenleri de tanıyoruz. Onlar, şimdilerde yurt dışında ne yapıyorlar? Ülkemiz için kara propaganda faaliyetlerine ortak oluyorlar. Her türlü hain propagandayı sürdürüyorlar. Terör örgütleriyle beraber. İş birlikçilik yapıyorlar ve bunların ellerinde kağıtlar tutuşturulduğunu görüyoruz” diye konuştu.

“YAPTIKLARI, YALAN TERÖRÜNE ALET OLMAK”

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin büyük, Türkiye siyasetinin ise demokratik olduğunu belirten İletişim Başkanı Altun, Türkiye’nin demokratik bir hukuk devleti olduğunun altını çizdi.

Altun, “Siyasal rekabet alanında demokratik bir çerçeve içerisinde yarışma imkânı varken, ülkenin geleceği, gençleri için çözüm önerileri sunmak varken, bu tür yalanlarla kendilerine göre kampanya yapma gayreti içerisindeler” dedi.

ABD’deki TURKEN binasının son hâlini hatırlatan İletişim Başkanı Altun, burada, vakıfların bağışlarıyla, büyük bir hayır severlikle prestijli bir projeye imza atıldığını, Türk öğrencileri destekleme yolunda gayret sarf edildiğini vurguladı.

İletişim Başkanı Altun, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ailesi hukuki yollara başvuracak mı?” sorusu üzerine, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu zamana kadar bu türden yalan terörüne karşı çok ciddi bir hukuki mücadele verdiğini ve bu mücadelede çok ciddi yol aldığını anımsattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın her daim bu anlamda hukuki mücadelesini vereceğini ifade eden İletişim Başkanı Altun, “Buradaki iftiralar da bu anlamda açık ve net bir şekilde hukuki bir mücadele verilmesi gereken hususlardır. Sayın Cumhurbaşkanımız, mutlak suretle bu yaklaşımlara, bu tür iftiralara karşı güçlü bir hukuk mücadelesi ortaya koyacaktır.” dedi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.