Adnan Menderes 62. yılında 62 gazeteci ile anıldı

Merhum Başbakan Adnan Menderes “62. Yılında 62 Gazeteci Demokrasi Müzesi’nde” programında anıldı.

AYDIN (İGFA) – Cumhuriyet tarihinin ilk askeri darbesi 27 Mayıs’ın ardından idam edilen eski Başbakan Adnan Menderes, “62. Yılında 62 Gazeteci Demokrasi Müzesi’nde” adlı programda anıldı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Muğla Bölge Müdürlüğü’nce, Adnan Menderes Demokrasi Müzesi’nde, 27 Mayıs 1960 darbesinin 62. yılı dolayısıyla düzenlenen programa Aydın’ın Koçarlı ilçesi Kaymakamı Ersin Tepeli, Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, Müze Müdürü Özay Özhan da katıldı.

İletişim Başkanlığı Muğla Bölge Müdürü Sezgin Sağun, burada yaptığı konuşmada, Menderes’in sağlığında onunla iletişim kuranlarla buluşmanın son derece anlamlı olduğunu söyledi. Sağun, “62. Yılında 62 Gazeteci Demokrasi Müzesi’nde” adlı çalışmanın önemine işaret ederek, “Bu etkinlik müzenin tanıtılmasına ve Merhum Başvekil Adnan Menderes ile ilgili farkındalık oluşturulmasına vesile olacaktır.” diye konuştu.

blank

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.