‘Adanış Kutsal Kavga’ ünlü aksiyon serisi ‘John Wick’in ölüm rekorunu kırdı!

Yapımını FFP Media adına Şenel İlhan’ın üstlendiği, 11 Mart’ta gösterime girecek sezonun merakla beklenen yerli aksiyonu ‘Adanış Kutsal Kavga’, ünlü aksiyon serisi ‘John Wick’in ölüm rekorunu kırdı!

Dövüş sahneleri ile seyirciyi hayli şaşırtmaya hazırlanan film, aksiyon sinemasının son dönemdeki en popüler yapımı ‘John Wick’in tahtına göz dikti. 77 karakterin öldüğü ‘John Wick’in koyduğu çıtayı hayli yukarıya taşıyan ‘Adanış Kutsal Kavga’nın aksiyon sahnelerinde toplam 115 karakter filmin sonunu göremeden ölüyor!

Senaryosu Baki İlhan’ın imzasını taşıyan ve Hankando Akademi çıkışlı özel dövüş tekniklerinin kullanıldığı ‘Adanış Kutsal Kavga’, Türk sinema tarihinin bugüne kadarki en iddialı aksiyon sahneleriyle seyircinin nefesini kesmeye hazırlanıyor. Filmin yönetmenliği de ‘Two Fingers Honey’ ile Arnavutluk sinema tarihinin en çok izlenen filmine imza atmış yönetmen Emir Khalilzadeh’nin üstlendi.

AKSİYON FİLMLERİNİN MERKEZİNE SATILDI!

Film, henüz vizyona girmeden 5 ülkeye de satılarak dikkat çekti! Türk sinemasının gelmiş geçmiş en başarılı aksiyon sahneleri olarak tanımlanan görüntüleriyle, ‘Adanış Kutsal Kavga’ dövüş sporları ve aksiyon sinemasının merkezi sayılan Tayvan, Güney Kore ve Japonya’da büyük ilgi gördü. Bu ülkelerin yanı sıra İtalya ve İspanya da filmin gösterim haklarını şimdiden aldı!

‘Adanış Kutsal Kavga’nın çarpıcı dövüş ve aksiyon sahnelerinde Kuzgun Akademi kurucusu, filmin aksiyon yönetmeni İlker Can Karagülle ve ekibi de görev aldı.

Adanmışlar ile karanlık Julius Ailesi arasındaki kutsal bir haritaya sahip olma mücadelesini konu alan film için İstanbul’un dört bir köşesinde nefes kesen aksiyon sahneleri çekildi.

YouTube video

YouTube video

 

YouTube video

ADANIŞ KUTSAL KAVGA

Yapım: FFP Media

Yapımcı: Şenel İlhan

Yönetmen: Emir Khalilzadeh

Senaryo: Baki İlhan

Görüntü Yönetmeni: Ersin Gök

Oyuncular: İsmail Filiz, Esra Bilgiç, Baki İlhan, Serdar Deniz, Nevzat Yılmaz, Aslıhan Karalar, Turgay Tanülkü, Cenk Kangöz, Can Nergis, Ercüment Fidan, Dilek Serbest, Edip Saner, Hakan Eksen, Anıl Yıldız, Ali Emrah Doğan, Aras Özdoyran, Mara Çimen, Esra Akbaş, Suat Köroğlu

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.