gazetemag tv

ABD’nin Kaliforniya eyaletinde 33 koronavirüs vakası tespit edildi

ABD’nin Kaliforniya eyaletinde 33 kişide yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edildiği, vakaların 5’inin eyalete dışarıdan geldiği bildirildi.

Kaliforniya Valisi Gavin Newsom, eyalette 33 yeni koronavirüs (Kovid-19) vakası tespit ediliğini açıkladı.

Newsom, vakalardan 5’inin eyalete dışarıdan geldiğini belirtirken, ilk vakanın eyaletin Sacramento ilçesinde tespit edildiğini bildirdi.

Newsom, ayrıca yetkililerin koronavirüs konusunda sürekli olarak irtibat halinde olduğunu kaydetti.

Diğer yandan yetkililerin, eyalete yurtiçi ticari uçuşlarla 8 bin 400 kişiyi takip altına aldığı bilgisi verildi.
ABD Başkanı Donald Trump, dün yaptığı açıklamada salgının ABD’de yayılabileceğini, ancak böyle bir durumun kaçınılmaz olmadığını öne sürmüştü.

Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, dün yaptığı açıklamada, Kovid-19 vakalarının İran, İtalya ve Güney Kore’de ‘ani’ artışından ‘derin endişe’ duyduklarını belirtmişti.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.