Zuhal Olcay’a Cumhurbaşkanı’na hakaretten 4 yıl hapis

Şarkı söylerken Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret eden Zuhal Olcay, 4 yıl hapis istemiyle yargılanacak.

Zuhal Olcay hakkında 5 Ağustos akşamı Kadıköy’de bir mekânda şarkı söylerken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla başlatılan soruşturma tamamlandı. 7 Ağustos’ta ‘155 Polis İmdat’ ihbar hattına yapılan şikâyet üzerine gecenin video görüntüleri incelenerek Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildi. Basın Suçları Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen soruşturma sonucunda, sanatçının söylediği “Boşvermişim Dünyayı” şarkının sözlerini Cumhurbaşkanı Erdoğan’a uyarladığı ve şarkı söylerken Cumhurbaşkanı’na yönelik el işareti yaparak alenen hakaret ettiği iddia edildi.

Suçlamaları reddetti

Olcay, sahnede içkiyi fazla kaçırdığını, el hareketini sahnenin ön kısmında bulunan bir seyircinin laf atması üzerine yaptığını söyleyerek suçlamaları kabul etmedi. Önümüzdeki günlerde hâkim karşısına çıkacak olan Olcay, 1 yıldan 4 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanacak.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.