Zorlu PSM’de dünyamızı değiştiren oyunlar sezonu kapatıyor!

9. sezonuna #DünyanDeğişsin diyerek başlayan ve birbirinden nitelikli etkinliklere ev sahipliği yapan Zorlu PSM’de sezonun son oyunları tam gaz devam ediyor.

Bu sezonun ses getiren birbirinden keyifli tiyatro oyunları sezonu bitirmeden önce seyircisiyle buluşabilmek için Haziran ayı boyunca temsillerini Zorlu PSM’nin büyüleyici atmosferinde sürdürmeye devam edecek.

Bu yılın birbirinden iddialı tiyatro oyunları, sezonunun son temsilleriyle Zorlu PSM’nin eşsiz salonlarında seyirciyle buluşmaya devam ediyor. Yaz tatiline çıkmadan önce yepyeni hikâyeler öğrenmek veya sezonda kaçırdığınız oyunları izleyebilmek için Haziran ayı boyunca tiyatro severleri bekleyen tiyatro oyunlarının program detaylarına aşağıdan göz atabilirsiniz;

EVLİLİKTEN SAHNELER // 2 HAZİRAN // 100 STUDIO // 20.30

10. evlilik yıldönümlerini kutlamak üzere olan ideal eşler gibi görünen iki çocuk sahibi mutlu bir çiftin; bir çeşit sığınak olarak kurdukları evliliklerinin bazı dönemlerini yakından izleme fırsatını bulacak olan seyirci, bu çiftin sevgi, nefret, arzu, tekeşlilik, özgürlük, iletişimsizlik gibi kavramlarla mücadele edişlerini gözlemleyecek. Evlilikten Sahneler çoğu zaman kadın ve erkek kimliğinde önemli dönüşümlere yol açan ve onu biçimlendiren bir çerçeve haline gelen evliliği oyunun merkezine koyuyor. “İki insan bir ömür bir arada yaşayabilir mi?”, “Aile nedir?”, “Şefkat nedir?”, “Aşk nedir, ne değildir?” sorularına yanıt arayan Evlilikten Sahneler’de Ece Dizdar ve Öner Erkan’ın yanı sıra Kayhan Berkin, Pınar Göktaş ve Naz Buhşem de rol alıyor. Sinemanın ölümsüz isimlerinden Ingmar Bergman’ın kült filminden, ödüllü oyuncu ve yönetmen Kayhan Berkin rejisiyle sahneye uyarlanan Versus Tiyatro ve Zorlu PSM ortak yapımı Evlilikten Sahneler, 2 Haziran’da Zorlu PSM’de seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor.

Kapı Açılış: 20.00

Evlilikten Sahneler: 20.30

Bilet Fiyatları:

1. Kategori Fiyat: 121,00 TL

2. Kategori Fiyat: 88,00 TL

Öğrenci Fiyat: 55,00 TL

KÜRKLÜ VENÜS // 3 HAZİRAN // TURKCELL PLATINUM SAHNESİ // 20.30

“Siz ve ben ruhu keşfe çıkan iki maceraperestiz, insan doğasının sınırlarını genişletiyoruz.” Sacher Masoch’un Kürklü Venüs adlı romanını sahneye uyarlayan yazar-yönetmen Thomas Novachek, oyundaki Vanda Dunayev rolü için aradığı kadın oyuncuyu bulamamıştır. Seçmeler bitip herkes gittikten sonra Vanda Jordan adında esrarengiz bir oyuncu tiyatro salonuna gelir. Binlerce yıllık kadın-erkek ilişkisi üzerinden toplumsal cinsiyet meselesine, bireyin arzularının karanlık taraflarına ve insan doğasının sınırlarına doğru bir yolculuk başlar. Büyülü bir atmosfer içinde, oyun içinde oyun kurgusu ile yazılmış ve sürpriz finali ile dikkat çeken Kürklü Venüs’te oyuncular farklı karakterleri oynayarak rolden role girerler. Bu karakter değişimleri onları yüzleşilmesi gereken pek çok soruyla karşı karşıya bırakacaktır.

Kapı Açılış: 20.00

Etkinlik: 20.30

Bilet Fiyatları:

Genel Satış: 154,00 TL

Öğrenci: 124,00 TL

Özel Erişim: 121,00 TL

AMADEUS // 6-7-22-23 HAZİRAN // TURKCELL SAHNESİ // 20.30

Peter Shaffer tarafından kaleme alınan, dünya müzik tarihinin unutulmaz bestecileri Wolfgang Amadeus Mozart ile Antonio Salieri’nin eşsiz hikayesini anlatan oyun “AMADEUS”, başrollerini Selçuk Yöntem, Okan Bayülgen ve Özlem Öçalmaz’ın paylaştığı, güçlü oyuncu kadrosu, 14 kişilik koro ve 11 kişilik canlı orkestradan oluşan 45 kişilik dev ekibi ve usta yönetmen Işıl Kasapoğlu rejisiyle Haziran’da Zorlu PSM’de tiyatro severlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Bilet Fiyatları:

1. Kategori: 325,00 TL

2. Kategori: 235,00 TL

3. Kategori: 195,00 TL

4. Kategori: 165,00 TL

5. Kategori: 125,00 TL

KRAL ÜBÜ // 7 HAZİRAN // 100 STUDIO // 20.30

‘Kral Übü’, Fransız yazar Alfred Jarry’nin dünyaca ünlü oyunu ‘Kral Übü’nün Sarı Sandalye uyarlamasıdır. Oyun, Polonya Kralı Venceslas’a suikast düzenleyerek onu öldürüp yerine geçen Ana ve Baba Übü’den müteşekkil Übü Ailesi’nin hikayesine odaklanır. Jarry’nin daha lise sıralarındayken fizik öğretmeni Mösyö Hebert’ten ilhamla yarattığı Übü karakteri, yıllar içinde gelişerek birçok yirminci yüzyıl ‘gerçeküstücü’, ‘dadaist’ ve ‘absürd’ edebiyat yaratısına öncülük eden grotesk siyasetçi Übü’ye dönüşmüştür. Yazarın Rabelais’nin kelime dağarcığından ödünç alarak yarattığı ‘anti-şairane’ dil, Übü Ailesi’nin vahşi açgözlülüğü ile kusursuz bir uyum içindedir. Übülerin teklifsiz kabalığı, tarihteki tüm zorba ve diktatörlere selam gönderir adeta.

Kapı Açılış: 20.00

Etkinlik 20.30

SERHAT KILIÇ “MÜZİKOMAN – SAÇMALIKLAR ÇAĞI” // 8 HAZİRAN // 100 STUDIO // 21.00

Oyuncu Serhat Kılıç’ın tek kişilik müzikli gösterisi “MÜZİKOMAN- Saçmalıklar Çağı” yaşadığımız çağın giderek amorflaşan insanını müzik üzerinden okuyan çok katmanlı ve eğlenceli bir bakış açısı… Hicivden ve yergiden uzak, çokça göndermeli ve kinayeli analizleriyle dünya tarihine şarkılar üzerinden bakan MÜZİKOMAN, toplumsal ve kültürel hikayeleri çağımızın saçmalıklarıyla karşılaştırarak sorguluyor.

Bilet Fiyatları:

Genel Satış Fiyat: 242,00 TL

ÖYLE ŞEYLER YALNIZCA FİLMLERDE OLUR // 9 HAZİRAN // TOUCHÉ // 21.00

Pınar Göktaş’ın hem yazıp hem oynadığı, Şule Ateş’in yönettiği tek kişilik gösteri, Öyle Şeyler Yalnızca Filmlerde Olur, 9 Haziran’da touché’de!

Kapı Açılış Saati: 19.30

Etkinlik Saati: 21.00

Bilet Fiyatları:

Genel Giriş Fiyat: 110,00

KUM ZAMBAKLARI // 12 HAZİRAN // 100 STUDIO // 18.00

Zorlu PSM’nin “Ortak Yapım” projesinde yapımını üstlendiği Kum Zambakları oyunu Nisan ayında da seyircisiyle buluşmaya devam ediyor. Oyuncu ve yönetmen Yeşim Özsoy’un, iklim krizi ile yaşamları değişen evli bir çiftin iniş çıkışlarını ironik bir dil ile kaleme aldığı oyunu Kum Zambakları, yönetmen ve oyuncu Mark Levitas rejisörlüğünde sahneleniyor.

İçinde yaşadığımız dönemdeki iklim krizini evli bir çiftin ilişki süreciyle paralel olarak irdeleyen Kum Zambakları, doğanın sevgisizlik ve şiddetle yok edilmesini, çiftlerin modern hayatın içinde asimile oluşunu, insanoğlunun doğa ile bozulan ilişkisini ve dışardan bakıldığında mutlu olarak nitelendirilebilecek bir çiftin, bu bağlamda, kendi sonlarını nasıl hazırladıklarını gözler önüne seriyor.

Pek çok başarılı tiyatro projesinde imzası olan Evrim Doğan’ı Duygu, deneyimli oyuncu Umut Kurt’u ise Fikret karakterinde izleme şansı yakalayacağımız Zorlu PSM’nin yeni oyunu Kum Zambakları 12 Haziran’da Zorlu PSM 100 Studio sahnesinde seyircisiyle buluşacak.

Kapı Açılış: 17.30

Aşınma: 18.00

Bilet Fiyatları:

1. Kategori Fiyat: 121,00 TL

2. Kategori Fiyat: 88,00 TL

Öğrenci Fiyat: 55,00 TL

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME: 12 Haziran’da Kum Zambakları temsilinin kapı açılışı 17.30, etkinlik saati 18.00’dir.

DAMDAKİ KEMANCI // 15-16 HAZİRAN // TURKCELL PLATINUM SAHNESİ // 20.30

Dünyanın en sevilen müzikallerinden biri olan Damdaki Kemancı, bu sezonda da Talimhane Tiyatrosu iş birliği ile yine Zorlu PSM’de, dev kadrosuyla, tiyatro severlerle buluşmaya devam ediyor.

Kapı Açılışı: 20.00

Etkinlik Başlangıç: 20.30

Bilet Fiyatları:

1. Kategori – Ön Satış Fiyat: 124,00 TL

2. Kategori – Ön Satış Fiyat: 99,00 TL

3. Kategori – Ön Satış Fiyat: 74,50 TL

BİR GARİP ORHAN VELİ // 17 HAZİRAN // TURKCELL PLATINUM SAHNESİ // 20.00

Reha Özcan Kumpanyası’nın sahnelediği BirGaripOrhan Veli seyircisiyle buluşmaya devam ediyor.

Orhan Veli hergün bir başka rengini görüyordu hayatın…bazen hırçın dalgalar…bazen güneşli yagmurlar..evi bazen sığınak bazen zindan…birgariplik vardı bu işte…önündeki çukuru göremezdi çünkü aklı başka yerdeydi…

BirGaripOrhan Veli’de yaşama sevincini, umudunu, tutkularını, İstanbul sevdasını kusursuz bir dille bize aktaran ölümsüz şair Orhan Veli’nin dizeleri usta yazar Murathan Mungan’ın kalemiyle, Reha Özcan’ın etkileyici oyunculuğu ve yönetmen Murat Sarı ve Ayşegül Hardeyn in modern yorumuyla sanatseverlerle yeniden buluşuyor. BirGaripOrhan Veli oyununda teknolojinin ve müziğin harmanlandığı görüntülerle çarpıcı bir sahne dili kullanılıyor.

Kapı Açılışı: 20.00

Etkinlik Saati: 21.00

Bilet Fiyatları:

1. Kategori: 155,00 TL

2. Kategori: 120,00 TL

Öğrenci: 85,00 TL

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.