gazetemag tv

Zeynep Dilan Süren’in yazıp yönettiği ‘Büyük İstanbul Depresyonu’ Bosna’da yarışacak

Genç yönetmen Zeynep Dilan Süren’in yazıp yönettiği, oyuncu Nazlı Bulum’un yapımcılığını üstlendiği kısa film dünya prömiyerini 39.İstanbul Film Festivali, Ulusal Kısa Film Yarışması’nda gerçekleştirdi.

Kadir Has Üniversitesi, Film ve Drama yüksek lisans programı öğrencisi Süren’in senaryosu BAU Sinema-TV lisans bitirme projesi olarak yazıldı ve daha sonra profesyonel ekibiyle buluştu. Kadir Has Üniversitesi’nin de destek verdiği film, uluslararası açılışını dünyanın en önemli festivallerinden Saraybosna Film Festivali, Öğrenci Filmleri Yarışması kapsamında yapıyor. Festival 14-21 Ağustos’ta gerçekleşecek.

blank

Oyuncu kadrosunda Nazlı Bulum, Kübra Balcan ve Şebnem Hassanisoughi’nin yer aldığı filmin künyesinde sinemanın önemli isimleri yer alıyor. Yönetmen yardımcılığını Merve Toz, görüntü yönetmenliğini Türkiye’nin ilk kadın görüntü yönetmeni unvanının da sahibi, Altın Portakal dahil bir çok ödülü bulunan Deniz Eyüboğlu üstlenirken ekibin büyük çoğunluğu kadınlardan oluşuyor. “İlk profesyonel setimde kaygı duymadan sadece işime odaklanabilmemde çoğunlukla kadınlardan oluşan bir ekiple çalışmanın etkisi var.” diyen Zeynep Dilan Süren’in filmi büyük oranda, başarıyla tamamlanan kitlesel fonlama kampanyası ve bir çok sponsorluk desteği sayesinde gerçekleşti.

blank
Zeynep Dilan Süren-Nazlı Bulum-Kübra Balcan-Şebnem Hassanisoughi

Kampanyanın duyurusuyla özellikle sosyal medyada büyük ilgi göre proje Eskişehir Film Festivali ve İzmir Fuar’ının yapım destek ödüllerine değer görülürken, filmin ortak yapımcıları arasında Alican Yücesoy ve destekleyici yapımcıları arasında Bartu Küçükçağlayan da var.

Resimaltı: Filmin İstanbul Film Festivali kapsamında Sakıp Sabancı Müzesi’nde yapılan prömiyerine yapımcı, yönetmen ve oyuncular katıldı.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.