Zeliha Sunal “Plajına Sahip Çık” dedi

Alanya Belediyesi ve Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) işbirliği ile Alanya Damlataş Halk Plajı’nda 24 – 27 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen “Plajına Sahip Çık” projesinde Zeliha Sunal “Atıksız Yaşam” platforumu ile yeraldı.

Çevre bilincine dikkati çeken ve bu konuda farkındalık oluşturma amacıyla dörtgün boyunca birçok etkinlik düzenlendi. Açılış programına konuşan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Herkes temizleyebilir ama önemli olan kirletmemek” dedi.

Zeliha Sunal, Alanya’da temiz bir sahil için, sahildeki atıkları, Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Sevda Erdoğmuş, Belediye çalışanları ve katılan halkla birlikte topladılar.

 

Daha sonra Zeliha Sunal, “Atıksız Yaşam” atölyesinde kadınlara sahil taşlarından oluşan nihale yapımını gösterdi. “Atıksız Yaşam” sloganıyla, çevre duyarlılığını anlatan Zeliha Sunal, katı atıkların geri dönüşümünden elde ettiği ve youtube kanalında örneklendirdiği çalışmalardan bahsetti.

blank

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.