‘Yol’ filmi yeni kurgusuyla seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor

Yılmaz Güney imzalı ‘Yol’ filminin 35 yıl aradan sonra İsviçreli yapımcı tarafından yeni kurgusuyla seyirci karşısına çıkmasına oyuncunun kızı Elif Güney Pütür karşı çıktı.

Geçen ay vefat eden Tarık Akan’ın başrol oynadığı bir Yılmaz Güney yapımı olan ‘Yol’ filmi yeni kurgusuyla seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor. 1982’de Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye ödülüne değer bulunan ‘Yol’ filmi, 35 yıl sonra bugünlerde yeniden kurgulanıyor. İsviçreli yapımcısı Donat F. Keusch, kullanılmayan ama uzun süre konuşulan yeni sahnelerle filmi izleyicinin beğenisine sunacak. Yapımcının 2017’de gösterime hazır hale getireceği ve Berlin ya da Cannes film festivallerinden birinde göstermek istediği ‘Yol – Yönetmenin Kurgusu’na ilk tepki Yılmaz Güney’in kızı Elif Güney Pütün’den geldi. Pütün, “Seneler önce Donat Keusch bana ‘Yol’ filmini restore etme projesinden bahsetmişti.

Tasvip etmiyorum

Yapılması gereken de buydu. Sonra filmin, Yılmaz Güney’in montajda kestiği bölümleri tekrar eklenerek yeniden kurgulanması söz konusu oldu. İlk taslağı gördüm ve tasvip etmediğimi açıkça belirttim. Çünkü o ‘Yol’, Yılmaz Güney’in ‘Yol’u değil…” diyerek itiraz etti. Akşam

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.