Yılmaz Erdoğan, eski eşi Belçim Bilgin’e yazdığı şiiri paylaştı

Oyuncu Yılmaz Erdoğan, bir süre önce çıkardığı “Bin Aşık Yılı Uzakta” adlı şiir kitabında, oğlu Rodin’in annesi Belçim Bilgin’e yazdığı şiire de yer verdi.

Yılmaz Erdoğan eski karısı Belçim Bilgin’e yazdığı şiiri de kitabına koydu. Ünlü oyuncu o mısraları “Dördüncü evlilik yıldönümünde karıma gönderdiğim çiçeğin kartına yazdığım şiirdir” notuyla okurlarıyla paylaştı.

İŞTE ERDOĞAN’IN ŞİİRİ

EN ÇOK SUYA BENZEYEN
Ruh tekildi Ve az. Kendi kalesinde mahsur Hiçbir şifa Benlik iksirinde bulunmaz.Seninle çoğalan, Suya, Fırtınaya benzeyen Bilhassa ak El insaf beyazı kadar berrak.

Bir asma yaprağında sakinleyen Bu kavruk yol telaşına merhem.

Bir küçük adam aşkım Bir büyük çocuk.

Sen bir nefessin buldum Şaire en lazım element Sen aydınlıksın bildim Rodin’e deniz feneri Sen Afrodit Akıllı akılsız benzetmelerden sıkılmış Bir tek sana müsait.

Homeros’un bahsettiği sensin Ve İlla ki İlyada Ve İyyake nestain!

Evvel zaman Eski taze bir masal…

Aksilikler hediye, Kollasın patron, Işığı müjdelesin çocuklar, Sahiler düş, Düşler sahi olsun…

Nice masallara Şükürler Dualar, Filmler, Şarkılar olsun…

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.