Yıldırım’lı Gençler Bursa’yı Keşfediyor

Bursa Yıldırım Belediyesi tarafından lise 9. Sınıf öğrencilerine yönelik Bursa kültür turu gezi programı düzenlenmeye başlandı.

Bursa Yıldırım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Yıldırım’lı Gençler Bursa’yı Keşfediyor proje ile Yıldırım’da bulunan öğrenciler Bursa’nın tarihi noktalarını gezerek kadim şehir Bursa’nın tarihi ile bütünleştiler.

Uzman rehber ve eğitmenler eşliğinde düzenlenen turda öğrenciler Ulucami, Yıldırım Külliyesi, Emirsultan Külliyesi, Yeşil Türbe, Tarihi Hanlar, Sultan Türbeleri, Osmanlının ilk darüşşifası (hastane), Muradiye Külliyesi gibi yüzyıllar önce atalarımızdan bizlere miras kalan zenginlikleri keşfetme şansı yakaladılar.

Yıldırım’lı Gençler Bursa’yı Keşfediyor projesinin ilk katılımcısı Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri oldu. Yaşadıkları şehrin tarihi güzelliklerini rehberler eşliğinde gezmelerinden keyif aldıklarını belirten öğrenciler, turu düzenleyen Yıldırım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne teşekkür ettiler. Ögrencilerin birçoğu uzun zamandır Bursa’da olmalarına rağmen birçok yeri ilk defa geldiklerini ifade ettiler.
Turların hafta içi her gün sabah saat 09.00 ile öğren 15.00 arasında haziran ayı boyunca Yıldırım ilçesindeki liseler ile devam edeceği bilgisi verildi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.