Yıldırım Demirören Beşiktaş’ı ele geçirme planı mı yapıyor?

Beşiktaş kulübü eski yöneticileri, Yıldırım Demirören’in tekrar Beşiktaş’ı ele geçirmeye çalıştığını anlattılar.

Beşiktaş şampiyonluk yolunda Sergen Yalçın ile dolu dizgin gidiyor. Ama Beşiktaş içinde gizliden konuşulan “Yıldırım Demirören’in tekrar kulübün başına geçmek istemesi”, artık sesli olarak dile getirilmeye başlandığı öğrenildi.

Bunun en önemli nedeni Beşiktaş’ın var olan borçları. En son 2021 yılı Beşiktaş Divan Kurulu’nda kulübün borcu 3 milyar 570 milyon 822 bin lira olarak açıklanmıştı. Beşiktaş’ın bu kadar borç altında ezilmesi de bir tek Yıldırım Demirören’in işine geldiği iddia ediliyor.

Bunu biz söylemiyoruz. Odatv’ye konuşan eski Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyeleri söylüyor.

BORÇLANDIRARAK KULÜBE SAHİP OLMAK

Yıldırım Demirören, yönetimi boyunca kulübü en fazla borçlandıran başkanlardan birisi olmuştu. Ve Beşiktaşlılara göre bunu bir sebepten yaptı, o da; “kulübü kendisine muhtaç bırakmak için.”

Bunun adına da, “planlı borçlandırılma” denildi.

Demirören kaç kongre üyesinin aidatını ödüyor? Saymakla bitmez.

Beşiktaş’ın görünürde 30 binin üzerinde üyesi var. Ama “aktif üye” sayısı 18 binlerde. Diğer kulüplerde olduğu gibi Beşiktaş içinde de yöneticilerin, üyelerin aidatlarını ödemesi gelenek oldu. Hatta bu diğer kulüplerden çok daha fazla.

Beşiktaş’ta geçen hafta yapılan son divan kurulu toplantısında yöneticiler ve Başkan Ahmet Nur Çebi toplu aidat konusunu gündeme getirdi ve buna izin vermeyeceklerini söyledi. Beşiktaş’ta yıllık aidat 120 TL, giriş ücreti de 5 bin TL. Başkanlık seçimi için üyelikler büyük önem taşıyor. Bir dönem ödemezseniz kongrede oy kullanamıyorsunuz. Onun için kulüp yönetiminden bir türlü elini çekmeyen eski yöneticiler toplu aidatları eksiksiz ödüyor.

AMAÇ KULÜP SAHİBİ “İŞADAMI” MI YARATMAK

İşadamlarının sahip olduğu kulüplerimiz var. Ama iş üç büyük kulübe gelince, “dernek statüsünde” olduklarından bir işadamının satın alması şu an için imkansız. Galatasaray’da “liselilerin” hakimiyeti olduğu için bir işadamına satılması zor görünüyor.

Geriye Beşiktaş ve Fenerbahçe kalıyor.

Konumuz Beşiktaş olunca konuştuğumuz eski bir kulüp yöneticisi, Yıldırım Demirören’in esas amacının kulübü satın almak olduğunu söyledi.

Aslında bakarsanız her şey bir kişinin elinde o kişi de; Sergen Yalçın.

Başarılı olursa Demirören’in geri gelmesi gecikebilir. Aksi taktirde yeni bir “Demirören Dönemi” uzak görünmüyor.

Yıldırım Demirören, Beşiktaş’in 32. başkanı olarak 2004 ve 2012 yılları arasında görev almıştı.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.