Yeni Harry Potter evli ve çocuklu

J.K. Rowling’in yeni Harry Potter’ı evli ve çocuklu

İngiliz yazar J.K. Rowling imzalı Harry Potter bu kez aile babası olarak okurlarla buluşacak.

‘Harry Potter and the Cursed Child’ (Harry Potter ve Lanetli Çocuk) adını taşıyan ve iki bölümden oluşan hikayenin tiyatro uyarlaması, temmuzda Londra’da sahnelenecek.

Eserin kitap versiyonu ise tiyatro prömiyerinden bir gün sonra Harry Potter’ın doğum günü olarak bilinen 31 Temmuz’da, Kuzey Amerika ve İngiltere’deki kitapçılarda yerini alacak.

Esere tüm dünya dijital platformda e-kitap şeklinde ulaşabilecek.

HERMONIE SİYAHİ AKTRİSE EMANET

J.K. Rowling 2006’da serinin son kitabı ‘Harry Potter ve Ölüm Yadigarları’nı yayınladıktan 19 yıl sonra bu kez evli ve üç çocuklu Harry Potter’ın hikayesini anlattığı yeni tiyatro oyununu kaleme aldı.

Yazarın ABD ve İngiltere’deki yayıncıları, eserin basılı halinin de romandan ziyade tiyatro oyunu gibi olacağına işaret etti.

Biletleri şimdiden 2017’nin ocak ayına kadar tükenen oyunda, Jamie Parker Harry Potter’ı, daha önce beyaz oyuncu Emma Watson tarafından canlandırılan Hermonie Granger karakterinin yetişkin halini ise bu kez siyahi aktris Noma Dumezweni canlandırıyor.

Toplam yedi seri halinde yayınlanan Harry Potter maceraları 79 dile çevrilmiş ve 450 milyondan fazla satmıştı.

Uyarlama filmleri de, tüm dünyada 7 milyardan fazla hasılat elde etmişti.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.