Yatırım Finansman’ın yeni Genel Müdürü Eralp Arslankurt

Yatırım Finansman Menkul Değerler’de Genel Müdürlük görevine,
sektörün deneyimli isimlerinden Eralp Arslankurt’un atanması için
SPK nezdinde gerekli başvuru işlemleri başlatıldı.

Müşteri odaklı hizmet anlayışı, güçlü ortaklık yapısı, geniş ürün yelpazesi, gelişmiş teknolojik altyapısı ve yarım asra yaklaşan deneyimiyle Türk Sermaye Piyasası’nda öncü bir konuma sahip olan Yatırım Finansman Menkul Değerler’de, genel müdürlük düzeyinde bir bayrak devri yaşanıyor.

Halen Genel Müdürlük görevine sürdüren Sn. Ömer Eryılmaz Temmuz ayında emeklilik nedeniyle gruptaki görevlerinden ayrılacaktır. Sn. Eryılmaz 1986 yılında Sınai Yatırım Bankasında başladığı kariyerine; sonrasında TSKB’de orta ve üst düzey görevlerde yönetici olarak başarı ile sürdürmüş en son Genel Müdür Yardımcısı (CFO) pozisyonundan 01 Ocak 2017 tarihi itibariyle grup içi görevlendirme ile Yatırım Finansman Menkul Değerlere Genel Müdür olarak atanmıştı.

Yatırım Finansman Yönetim Kurulu,Temmuz ayında ayrılacak olan Sn. Eryılmaz’ın yerine halen şirkette Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Sn. Eralp Arslankurt’un, Genel Müdür unvanıyla atanmasına ve bu kapsamda gerekli başvuru işlemlerinin SPK nezdinde başlatılmasına karar verildiğini duyurdu.

Yatırım dünyasının deneyimli ismi

2002 yılında İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümünden mezun olan Eralp Arslankurt, 2006-2008 yılları arasında Bahçeşehir Üniversitesinde Sermaye Piyasaları ve Borsa Bölümünde yüksek lisans yaptı. Türkiye’nin önde gelen finans kurumlarında sermaye piyasaları alanında 10 yılı aşkın süredir birçok farklı görevde bulundu. 2013 yılında Müdür Yardımcısı olarak Yatırım Finansman ailesine katılan Eralp Arslankurt, sırasıyla şube müdürü ve koordinatör olarak çalıştı. Arslankurt, 2019 yılından bu yana Genel Müdür Yardımcısı olarak, Şubeler, Pazarlama, Şubeler Koordinasyon,Strateji ve Yatırım Danışmanlığı,Kurumsal Finansman ve Halka Arza Aracılık,Kredi Tahsis ve İzleme,Algortitmik İşlemler, ve Bilgi İşlem fonksiyonlarından sorumluydu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.